Tautinės juostos | Rankomis austos tautinės juostos | Kalėdų mugė Tenerifėje

Tautinės juostos, Rankomis austos tautinės juostos (Adejė)

 

Lietuviai dažnai pabrėžia, kad vienas svarbiausių mūsų tautinio charakterio bruožų – pagarba tradicijoms, jų puoselėjimas ir saugojimas. 

Tautinės juostos – labai sena, tačiau atgimstanti lietuvių tradicija, tai lyg protėvių laiškai skirti mums priminti apie papročius, tradicijas ir grožio sampratą. Juostų ornamentas praeityje turėjo ne tik puošti, bet ir suteikti audiniui vienokių ar kitokių magiškų galių.

Tautinė juosta buvo neatskiriama ir vyriško, ir moteriško lietuvių tautinio kostiumo dalis, jas taip pat plačiai naudojo buityje ir papročiuose, dovanojo, aukojo. 

Mano Krikšto mama Bronė Cibulskienė nuo seno domėjosi rankdarbiais: siuvinėjo, mezgė, pynė vainikus, rišo verbas, nėrė vašeliu, o svarbiausia mokėjo austi. Krikšto mama  dalyvauja įvairiose mugėse, renginiuose, lanko mokyklas kur demonstruoja šį seną tautos amatą.

Dar iš vaikystės pamenu: jos namus visuomet puošė austos lovatiesės, užuolaidos, rankomis išgražinti kilimai, kuriuos anuomet ir mes kabindavome ant sienų.

Dabar mano namus puošia Bronės išsiuvinėti paveikslai ir pati brangiausia dovana, – Tautine Juosta. Iš čia ir kilo idėja atsivežti ir pristatyti  šias unikalias rankų darbo juostas Lietuvių bendruomenės Tenerifėje Kalėdų Mugėje.Juosta gali tapti Jūsų namų stilinga interjero detale arba Tautiška drabužio puošmena šventėse.

Danguolė
Dėl prekių įsigyjimo susisiekti asmeniškai su pardavėjais.
Pardavėjų, kūrėjų prekių kainos yra be siuntimo mokesčių.

KONTAKTAI

+34604212852

snieguoliukass@yahoo.com

 

Juosta
2,24 m ilgis / 4 cm plotis
(40 Eur)

Juosta
2,26 m ilgis / 4 cm plotis
(40 Eur)

Juosta
2,32 m ilgis / 4 cm plotis
(40 Eur)

Juosta
2,68 m ilgis / 3 cm plotis
(40 Eur)

Juosta
2,68 m ilgis / 3 cm plotis
(40 Eur)

Kaklaraištis
1,37 m ilgis / 3,5 cm plotis
(30 Eur)

Tautinės juostos audimo rankomis proceso pradžia

Tautinės juostos audimas rankomis procesas

Tautinės juostos audimas rankomis procesas

Kalėdų mugė

Kalėdos – viena gražiausių ir jaukiausių, cinamonu ir mandarinais, kvepianti žiemos šventė. Šiuo laikotarpiu vykstantys renginiai ir mugės visi vienas už kitą puošnesni, smagesni ir viliojantys. Atsiranda šilumos, jaukaus laukimo, tradicijų puoselėjimo, buvimo kartu ir be abejo dovanų ieškojimo nuotaika. Net ir menkiausia dovanėlė yra ne tik dėmesys, bet ir tikros meilės išraiška. Pasidalinkime ta meile kartu.

“Casa Lituana”(Lietuvių namai) Tenerifėje pirmą kartą nori pakviesti į “Kalėdų mugę”, kurioje galėsite įsigyti rankų darbo dovanų, natūralių ir ekologiškų produktų, tradicinių lietuviškų skanėstų bei pasidalinti saulėtoje saloje šventiniu kalėdinio laikotarpio laukimu bei dvasia. Junkitės prie mūsų ir sukurkime nedidelį lietuvišką Kalėdinį stebuklą Atlanto vidury.  

Kalėdų mugės projektas virtualiai pradedamas 2021 metų Spalio 15 dieną, kuris bus aktyvus iki 2022 metų Sausio 10 dienos.

 

Dalyvio mokestis yra 10 eurų, pervedamas į Casa Lituana atsiskaitomąją sąskaitą

Nr. ES45 2100 7072 9102 0008 4448
(Swift kodas: CAIXESBBXXX), Caixa Bank, S.A.

Norite prisijungti prie projekto - atsiųskite užpildytą užklausą:

2 + 8 =

Projekto kuratorė  Urtė Aleksandravičiūtė

Projektas skirtas kurti informacinę erdvę, jungiančią ir palaikančią smulkųjį verslą, kūrėjus, menininkus.
Projekto iniciatorės:
Saulė RaMi
Goda Piktas
Agneta Daukantaitė Vansavičienė 

X