Atnaujinta 08 06 2020  08:00

Aktuali informacija ❗️ Paskelbtas birželio 8-14 d. galiosiantis sąrašas valstybių, iš kurių atvykti leidžiama, ir iš kurių atvykusieji privalo izoliuotis.

🔹 Taip pat nustatyta, kad, atsižvelgiant į didelį sergamumą, į Lietuvą 🇱🇹 nebus galima atvykti užsieniečiams iš Švedijos 🇸🇪, Jungtinės Karalystės 🇬🇧 bei Portugalijos 🇵🇹.
🔹 Iš Belgijos 🇧🇪 ir Airijos 🇮🇪 atvykusiems užsieniečiams bus privaloma 14 dienų izoliacija.
🔹 Lietuvos piliečiai į šalį gali sugrįžti iš visų šalių, tačiau atvykusiems iš aukščiau paminėtų valstybių privaloma 14 dienų izoliacija.

⚠️ Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerija primena, kad jei užsienio valstybėje per pastarąsias 14 dienų susirgusiųjų koronavirusu (COVID-19) skaičius 100 tūkst. gyventojų yra nuo 15 iki 25 atvejų, iš tokios šalies leidžiama atvykti į Lietuvą, tačiau atvykusiems bus privaloma 14 dienų izoliacija. Jei susirgimų skaičius neviršija 15 atvejų 100 tūkst. gyventojų, iš tokių šalių ne tik leidžiama atvykti, bet atvykusiems nereikia izoliuotis.

#KeliaukSaugiai programėlė 📲 http://onelink.to/epmjp5

 


 

Atnaujinta 01 06 2020  19:00

Svarbu ❗️ Nuo birželio 1 d. Lietuva atsivers kai kurių Europos šalių piliečiams, be to, ne visiems jiems bus taikoma privaloma 14 dienų izoliacija. Kiekvieną pirmadienį Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerija skelbs sąrašus valstybių, iš kurių atvykti leidžiama, ir kurių piliečiai atvykę privalo izoliuotis.

🔹Jei užsienio valstybėje per pastarąsias 14 dienų susirgusiųjų koronaviruso infekcija (COVID-19) skaičius 100 tūkst. gyventojų bus nuo 15 iki 25, tokios šalies piliečiams bus leista atvykti į Lietuvą, tačiau jiems bus privaloma 14 dienų izoliacija. Jei susirgimų skaičius neviršys 15 atvejų 100 tūkst. gyventojų, tokių šalių piliečiams bus ne tik leidžiama atvykti, bet jiems nereikės ir izoliacijos.
🔹 Tuo tarpu Lietuvos piliečiams bus leidžiama atvykti iš bet kurios šalies, tačiau jiems reikės 14 dienų izoliuotis tuo atveju, jei šalyje, iš kurios jie atvyksta, 100 tūkst. gyventojų teks daugiau nei 15 COVID-19 ligos atvejų per pastarąsias 14 dienų.

⚠️ Atkreiptinas dėmesys, kad pirmadieniais skelbiami sąrašai nebus nuolatiniai – jie galės kisti atsižvelgiant į situaciją, t. y. vieną savaitę į sąrašą įtrauktos valstybės kitą savaitę, jei jose pablogės situacija, galės būti iš jo išbraukiamos. Tai reiškia, kad iš tokių šalių užsieniečiai nebus įleidžiami į Lietuvą, o mūsų šalies gyventojai grįžę turės laikytis 14 dienų izoliacijos. Tad keliaujantys turėtų nuolat sekti šią informaciją.

🔹 Taip pat svarbu paminėti, kad jei kuri nors šalis patenka į Lietuvos sąrašą, tai nereiškia, kad lietuviai taip pat galės būti įleidžiami į ją – bendro susitarimo tarp visų Europos ekonominės erdvės valstybių nėra. Tačiau, tokios pat sąlygos galios visose trijose Baltijos šalyse – Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje.
🔹 Ši nauja tvarka galioja užsieniečiams iš Europos ekonominės erdvės valstybių, Šveicarijos Konfederacijos, Jungtinės Didžiosios Britanijos ir Šiaurės Airijos Karalystės. Sprendimai dėl užsieniečių iš trečiųjų šalių atvykimo kol kas nepriimti.


 

Atnaujinta 20 05 2020  09:00

Nuo gegužės 21 d. privaloma dėvėti kaukes lauke, viešose vietose, taip pat uždarose viešosiose vietose, jeigu neįmanoma laikytis 2 m atstumo tarp asmenų. Išimtys taikomos asmenims, kurie turi kvėpavimo sunkumų ar dėl savo sveikatos būklės negali dėvėti kaukės.
Vaikams nuo 6 m. kaukės privalomos.


 

Ispanijos vyriausybė patvirtino priemones, kurios taikomos pirmame karantino švelninimo etape.
Dalis Ispanijos regionų, tame tarpe ir Kanarų salos, nuo gegužės 11 d. pereina į 1 karantino švelninimo etapą.
Rekomenduojamas nuotolinis darbas. Kitais atvejais darbdavys, vadovas privalo užtikrinti higienos priemones (dezinfekuojančius hidroalkoholinius gelius, jų nesant - muilą ir vandenį) ir saugų 2 m atstumą tarp darbuotojų. Jeigu neįmanoma išlaikyti saugaus atstumo, darbdavys turi užtikrinti apsaugos priemones, atitinkamai pagal veiklos riziką. Darbdavys, vadovas privalo užtikrinti bendrojo naudojimo, darbuotojų persirengimo patalpų, spintelių, įrankių valymą dezinfekuojančiomis, priešvirusinėmis priemonėmis. Patalpas privaloma vėdinti kasdien, po 5 minutes. Rekomenduojama naudotis laiptais vietoje lifto. Jeigu būtina, liftu naudotis gali 1 asmuo arba dideliame lifte laikantis 2 m atstumo. Uniformos, darbo kostiumai turi būti skalbiami turi būti skalbiami kasdien 60-90° temperatūroje. Kiti darbe naudojami rūbai, jeigu jie naudojami aptarnaujant klientus, turi būti skalbiami tomis pačiomis sąlygomis. Jeigu klientai naudoja tualetus, jie turi būti valomi mažiausiai 6 kartus per dieną. Vienu metu lankytis gali tik 1 asmuo, nebent tai būtų asmuo, kuriam reikalinga pagalba. Rekomenduojamas atsiskaitymas kortele. Terminalas po kiekvieno kliento turi būti nuvalomas. Rekomenduojamos uždaros šiukšliadėžės su pedalu.
Laisvas judėjimas: galima judėti po provinciją, salą ar teritorinį vienetą, vykstant į kitą nacionalinės teritorijos dalį būtina pagrįsti priežastį (sveikatos, darbo, profesinių, verslo reikalų, grįžimo į šeimos rezidencijos vietą, prižiūrint nepilnamečius, neįgaliuosius, esant būtinybei).
Gali susitikti iki 10 žmonių grupė (limitas netaikomas kartu gyvenantiems). Privaloma laikytis saugumo ir higienos priemonių, 2m atstumo.
Laidojimo, atsisveikinimo apeigose gali dalyvauti 15 asmenų atvirose erdvėse, 10 asmenų uždarose patalpose. Atsisveikinime prieš kremavimą gali dalyvauti iki 15 šeimos narių ir artimųjų.
Atidaromos visos patalpos ir verslai, kurių naudingasis plotas neviršija 400m2, su išlyga patalpoms, kurios yra prekybos centruose ir neturi atskiro įėjimo. Leidžiamas 30% užimtumas. Turi būti užtikrintas 2m atstumas tarp klientų, kitais atvejais leidžiamas 1 klientas patalpose, turi būti nustatytas aptarnavimo laikas +65 m. asmenims.
• Su išankstinio užrašymo sistema gali atsidaryti automobilių salonai, techninės apžiūros centrai, sodininkystės, gėlininkystės centrai, nepriklausomai nuo jų ploto. Gali nustatyti išankstinio užsakymo sistemą, atsiėmimą vietoje, pristatymą į namus tam tikroms grupėms ir pan. Patalpos turi būti valomos ir dezinfekuojamos mažiausiai 2 kartus per dieną. Vienas iš valymų privalomas darbo pabaigoje. Keičiantis pamainai, turi būti išvaloma darbo vieta.
Automatinių pardavimo mašinų, savitarnos skalbyklų savininkai privalo iškabinti pranešimą apie taisyklingą naudojimąsi ir užtikrinti saugumo, higienos priemones.
• Tarp kliento ir aptarnaujančio asmens turi būti 1m atstumas, kai naudojama apsauginė sienelė, kitais atvejais turi būti išlaikomas 2 atstumas.
Prekyboje negali būti naudojami mėginukai (kosmetikos, parfumerijos).
• Parduotuvėje reikia būti maksimaliai trumpą laiką, reikalingą apsipirkimui.
• Prie įėjimo į patalpas turi būti skelbiamas leidžiamas asmenų skaičius, atstumas tarp asmenų, grindys pažymėtos juostelėmis, jeigu nėra galimybės aptarnauti klientų individualiai. Klientams turi būti padėtos dezinfekcijos priemonės. Vadovybė turi užtikrinti, kad nebus viršijamas leidžiamas asmenų skaičius. Tam privalės įdiegti leidžiamo asmenų skaičiaus kontrolės sistemą. Rekomenduojama naudoti vienas duris įėjimui, kitas - išėjimui. Parkavimo vietose, kur nėra bekontaktės įvažiavimo/išvažiavimo sistemos, turi būti naudojama rankinė sistema ir apsaugos darbuotojas.
• Persirengimo kabinose dezinfekuojamos po kiekvieno kliento. Pasimatavus ir neįsigijus rūbo arba ji grąžinant, keičiant po pirkimo, turi būti dezinfekuojamas.
• Savivaldybės turi teisę nuspręsti dėl turgelių atidarymo, teikdamos pirmenybę maisto ir pirmo būtinumo prekių turgeliams. Leidžiama iki 25% darbo vietų arba turi būti padidintas plotas. Vienu metu turguje gali būti ne daugiau negu 1/3 lankytojų nuo įprastai leidžiamo skaičiaus.
Atidaromos lauko terasos. Užimtumas iki 50%. Prie staliuko ar sujungtų staliukų gali sėdėti iki 10 asmenų, užtikrinant tarp jų saugų atstumą.

Teikiant paslaugas restoranų ir barų lauko terasose, turi būti vykdomos šios higienos ir (arba) prevencijos priemonės:

a) Terasos įrangos, ypač stalų, kėdžių, taip pat bet kokio kito kontaktinio paviršiaus valymas ir dezinfekavimas.
b) Pirmenybė bus teikiama vienkartinių staltiesių naudojimui. Tuo atveju, jei to padaryti neįmanoma, vengti naudoti tas pačias staltiese su skirtingais klientais. Panaudotas staltieses skalbti taikant skalbimo ciklą 60-90 laipsnių Celsijaus temperatūroje.
c) šios įstaigos turi užtikrinti dezinfekavimo priemones savo klientams dar prieš patenkant į patalpas. Naudoti tik tas dezinfekavimo priemonės, kurios yra įregistruotos ir leidžiamos Sveikatos apsaugos ministerijos.
d) Vengti tradicinio valgiaraščio (menu) naudojimo, taikant pirmenybę elektroniniams prietaisams, lentoms, plakatams ir kitoms panašioms priemonėms.
e) Pagalbiniai elementai, kaip lėkštės, stiklinės, taurės, stalo įrankiai ar staltiesės, bus laikomi uždarose patalpose ir, jei tai neįmanoma, toli nuo vietų, kur praeina klientai ir darbuotojai.
f) Tokie savitarnos produktai kaip servetėlių žiedai, dantų krapštukai, indai alyvuogių aliejui ir actui ir kiti panašūs indai, bus pašalinti, pirmenybę teikiant tokių produktų vienkartinio panaudojimo pakuotėms ir tik klientui paprašius.

Paslaugos ir lengvatos socialinių paslaugų srityje. Garantuojamas visų valstybės ir vietinės valdžios numatytų socialinių paslaugų ir lengvatų teikimas. Tam tikslui skirtos tarnybos ir centrai turi būti atidaryti ir pieinami piliečiams laikantis higienos ir prevencijos priemonių.
Švietimo centrai gali būti atidaryti dezinfekavimo, pritaikymo ir administraciniams darbams atlikti.
Atidaromos bibliotekos ir muziejai, tačiau neleidžiami kultūriniai ir mokomieji užsiėmimai. Bibliotekos gali būti atidaromos tiek valstybinės, tiek privačios, kad būtų galima skolinti ir grąžinti darbus, skaityti tam skirtose patalpose, taip pat bibliografinei ir bibliotekinei informacijai.
Visa kita veikla kaip kultūriniai renginiai, naudojamasis kompiuteriais ir pan. neleidžiama.
Vartotojams paprašius, leidiniai bus įteikti bibliotekos darbuotojų.
Panaudoti leidiniai bus padėti atskiroje patalpoje ir laikomi ten mažiausiai 14 dienų.
Muziejuose eksponatai neliečiami, nenaudojami garso gidai, lankstinukai. Turi būti laikomasi 2m atstumo tarp asmenų. Bus pažymėti leidžiami atstumai iki eksponatų. Bilietai bus parduodami internetu arba kasoje.
Atidaromos kultūros renginių patalpos (aut.pastaba - teatras,kinas, koncertai, parodos). Leidžiama iki 30 asmenų uždarose patalpose arba iki 200 asmenų atvirose erdvėse. Būtina užtikrinti sėdimas vietas, saugų atstumą ir kitas saugumo priemones. Renginių metu neveiks kavinės, rūbinės, nedalijamos popierinės programos.

Leidžiama lankytis profesionalų sportininkų rengimo centruose (aukšto lygio sportininkai Deportistas Alto Nivel, Deportistas Alto Rendimiento, nacionalinio lygmens sportininkai). Sportininkas gali lankytis su 1 treneriu artimiausiame nuo gyvenamosios vietos akredituotame centre provincijos ribose. Jeigu visoje provincijoje nėra tokio centro, išimties tvarka sportininkas gali vykti į kitos provincijos centrą. Būtinybę sportuoti kitoje provincijoje turėtų patvirtinti sporto federacija. Pageidautina, kad treniruotės vyktų individualiai, be fizinio kontakto.
Profesionalų lygos sportiniai klubai gali treniruotis puse režimo, iki 10 asmenų, sudarant individualizuotas sportines ir technines programas.
Galima atidaryti sporto bazes/ įrengimus atvirose erdvėse. Jose galės lankytis visi norintys pasportuoti, įskaitant ir profesionalius sportininkus. Baseinai ar vandens zonos neįtrauktos. Būtinas išankstinis užrašymas. Sportuoti galima individualiai arba dviese, jeigu tai lemia sportavimo būdas. Leidžiamas 30% užimtumas. Sportininką gali lydėti treneris, jeigu būtina, o neįgaliuosius ar nepilnamečius - lydintis asmuo.
Viešieji ir privatūs sporto centrai taip pat gali leisti sportuoti individualiai ir su išankstiniu užrašymu, laikantis saugumo ir higienos reikalavimų. Vienas treneris gali aptarnauti vieną sportininką. Sporto centras pamainomis gali priimti tiek sportininkų, kiek turi trenerių. Persirengimo kambariai ir dušai nebus atidaryti.

Atidaromi viešbučiai ir turistinės įstaigos. Bendrojo naudojimo patalpos išlieka uždarytos. Viešbučių ir turistinių apartamentų kavinėms ir restoranams taikomi bendrieji apribojimai. Maitinimo ir kitos būtinos paslaugos bus teikiamos išskirtinai viešbučio, turistinių įstaigų svečiams, bet ne bendrose zonose, o tam pritaikytose pagal sanitarinius reikalavimus. Neleidžiama naudotis baseinais, Spa, sporto salėmis, vaikų zonomis ir klubais, diskoteka, renginių salėmis.
Viešbučiuose ir turistinėse įstaigose privaloma iškabinti informacijos lentelės keliomis dažniausiai vartojamomis kalbomis apie apribotas zonas, higienos priemones. Tarp darbuotojų ir klientų turi būti išlaikomas 2m atstumas. Kiekvienam gyvenamajam vienetui taikoma dokumentuota valymo procedūra, įskaitant atliekų surinkimo procedūrą, nustatytą sanitarinių įstaigų. Procedūroje turi būti nurodyta, kokios dezinfekuojančios priemonės naudojamos ir kokia tvarka.
Prieš priimant rezervaciją, klientas raštu ir jam suprantama kalba privalo susipažinti ir sutikti su taikomais apribojimais ir tvarka. Privaloma padėti dezinfekuojančius, hidroalkoholinius gelius klientams.

Leidžiamos religinės apeigos. Užimtumas iki 30%. Įleidžiamų asmenų skaičius turi būti iškabintas pastato išorėje. Religinės apeigos negali vykti pastato išorėje ar gatvėje. Numatomas atstumas sėdimoms ir stovimoms vietoms. Rekomenduojama naudotis veido kaukėmis. Po kiekvienų apeigų dezinfekuojamos patalpos, bendro naudojimo erdvės, liečiami daiktai. Organizuojamas saugus išėjimas po apeigų. Neleidžiamas asmeninis kontaktas, knygų, lankstinukų dalinimas, statulų lietimas, choras.

Leidžiama aktyvaus turizmo ir gamtos veikla grupėse iki 10 žmonių ir su išankstinio užrašymo sistema. Veikla leidžiama aktyvaus turizmo registruotoms įmonėms. Šios paslaugos negalės būti teikiamos patalpose.

Kiekviena autonomija ar autonominis miestas gali nustatyti kitą vaikų judėjimo laiką (šiuo metu vaikams iki 14 m. galima eiti į lauką 12-19 val.) dviem valandom anksčiau ar vėliau, tačiau negali viršyti vaikų judėjimo valandų bendrai.

Neprofesionali individuali fizinė veikla, kaip pasivaikščiojimas, gali būti atliekama kartą per dieną, anksčiau nustatytu laiku (6-10 val. ir 20-23 val., o vyresniems negu 70 m. 10-12 ir 19-20 val.). Nustatytos valandos netaikomos gyvenvietėse, kuriuose gyvena ne daugiau negu 5 000 gyventojų. Šie gyventojai gali individualiai sportuoti, pasivaikščioti 6-23 val.

Šaltinis: BOE.ES

__________________________________________________________________________________________

Ispanija patvirtino planą grįžti į "naują normalų gyvenimą" 4 etapais.

0 (paruošiamasis) etapas: nuo gegužės 2 d. numatoma leisti individualų sportą ir pasivaikščioti kartu gyvenančius asmenis; nuo gegužės 4 d. - atidaryti patalpas ir įstaigas, priimant tik su išankstiniu užrašymu, aptarnaujant individualiai (pvz. kirpyklos).
kavinėse bus tiekiamas maistas išsinešti.

1 etapas: nuo gegužės 11 d. atidaromas smulkusis verslas (ne prekybos centrai), kavinių lauko terasos (užimtumas iki 30%), viešbučiai, atostogų apartamentai (bendrosios zonos išlieka uždarytos), apeigų patalpos (užimtumas iki 30%).

2 etapas: nuo gegužės 25 d. atidaromos kavinės, restoranai (užimtumas iki 30%).
Mokymosi įstaigos išlieka uždarytos iki rugsėjo, išskyrus paruošiamąsias klases 6m.vaikams, jeigu abu tėvai dirba, ir paskutinių klasių mokinius;
atidaromas kinas, teatras, muziejai (užimtumas iki 30%).

3 etapas: nuo birželio 8 d. planuojamas laisvesnis judėjimas, restoranų užimtumas didinamas iki 50%, renginiai galės vykti uždarose patalpose iki 50 asmenų, o lauke su sėdimomis vietomis iki 400 asmenų.

4 etapas: nuo birželio 22 d. planuojama grįžti į įprastas vėžes.

__________________________________________________________________________________________

Atnaujinta 2020 04 25   18:30

Ispanija pratęsė nepaprastąją padėtį iki gegužės 10 d. 00:00 val.

Nuo balandžio 26 d. vaikams iki 14 m. leidžiama išeiti į lauką 1km spinduliu nuo namų, 1 valandai, 9-21 val. laiku. Vienu metu gali išeiti 3 vaikai, gyvenantys toje pačioje šeimoje, juos gali lydėti 1 suaugęs. Galima būti viešosiose vietose, įskaitant žaliąsias zonas, neleidžiama naudotis vaikų aikštelėmis ar sporto įrengimais.

Nepamiršti laikytis bendrųjų prevencijos priemonių, higienos, laikytis 2 m atstumo su kitais asmenimis, dažnai plauti rankas.

Iš esmės lieka tos pačios sąlygos, nustatytos kovo 14 d. dekrete, leidžiant patenkinti būtiniausius poreikius:
- išeiti apsipirkti maisto prekių ar į vaistinę;
- suteikti pagalbą vyresnio amžiaus žmonėms, nepilnamečiams, neįgaliesiems, kurie negali savimi pasirūpinti;
- nuvykti į darbą vietą atlikti darbines, profesines, verslo pareigas;
- grįžti į gyvenamąją vietą;
- nuvykti į finansų ar draudimo įstaigą;
- esant nenumatytoms, būtinoms aplinkybėms.

14 m. vaikai gali lydėti vieną suaugusį aukščiau išvardytais atvejais.

Vidaus reikalų ministras turi teisę priimti sprendimus dėl eismo draudimo bei ribojimo skirtingose teritorijose.

Sveikatos ministrui suteikti įgaliojimai keisti, didinti ar mažinti taikomų priemonių ribas tam tikrai veiklai, patalpoms ar vietovėms priklausomai nuo visuomenės sveikatos situacijos ir teritorijos.


 

2020 04  18

Ispanija pratęsė nepaprastąją padėtį iki gegužės 10 d.
Sveikatos ministerija priėmė dekretą dėl vaikų.
Nuo balandžio 26 d. vaikams iki 14 m. leidžiama išeiti į lauką 1km spinduliu nuo namų, 1 valandai, 9-21 val. laiku. Vienu metu gali išeiti 3 vaikai, gyvenantys toje pačioje šeimoje, juos gali lydėti 1 suaugęs. Galima būti viešosiose vietose, įskaitant žaliąsias zonas, neleidžiama naudotis vaikų aikštelėmis ar sporto įrengimais.

Nepamiršti laikytis bendrųjų prevencijos priemonių, higienos, laikytis 2 m atstumo su kitais amsnenimis, dažnai plauti rankas.


 

 

Planuojama pratęsti nepaprastąją padėtį Ispanijoje iki gegužės 10, pamažu švelninant karantino sąlygas, ypač Kanarų salose.
Planuojama leisti išeiti su vaikais į lauką valandai, laikantis saugių atstumų ir netoli namų.
Taip pat svarstoma leisti pradėti veikti tam tikriems verslams bei leisti sportuoti individualiai, netoli namų, po vieną.
Kai kuriuose regionuose, įskaitant ir Kanarų salas, gali būti įvestos papildomos, laisvesnės priemonės.
Dėl galimų priemonių šiandien, šeštadienį, išvadas teiks Mokslinis komitetas, o premjeras Pedro Sánchez priims sprendimus. Dėl vaikų papildomas rekomendacijas prašoma pateikti Ispanijos Pediatrų asociacijos.
Šios priemonės dar tik svarstomos, o galutiniai sprendimai bus priimti ir paskelbti artimiausiomis dienomis.
Ispanija pratęsia nepaprastąją padėtį iki 2020 m. balandžio 26 dienos.
Visoje šalyje vis dar taikomos griežtos karantino sąlygos, leidžiant patenkinti tik būtiniausius poreikius, t.y. išeiti apsipirkti maisto prekių ar į vaistinę, suteikti pagalbą vyresnio amžiaus žmonėms, nepilnamečiams, neįgaliesiems, kurie negali savimi pasirūpinti, išvesti šunį. Tačiau po šv. Velykų leidžiama dirbti daugiau verslų, kaip buvo nustatyta pirmajame, kovo 14 d., dekrete.
Ispanijos vyriausybė tai įvardija kaip antrąją kovos su pandemija fazę, kuomet, manoma, taikant griežtą izoliaciją, pikas jau pasiektas, tačiau dar išlieka aukštas naujų užsikrėtusiųjų skaičius šalies mąstu. Šiuo metu vyriausybė patvirtins veiksmų planą, kaip ateityje būtų galima pamažu grįžti į įprastą gyvenimą.

Kovo 29 dekretas dėl darbuotojų veiklos Ispanijoje kovo 30-balandžio 9 laikotarpiu

Nuo šiandien, kovo 30 dienos, Ispanijoje kovoje su virusu priemonės griežtėja, o iki balandžio 9 dienos galės dirbti tik būtinojo reikalingumo verslai:
Maisto produktų ir pirmo būtinumo prekių;
Maisto tiekimo į namus;
Farmacijos;
Medicinos irangos, reikmenų gamyba, tiekimas;
Sveikatos priežiūros paslaugos;
Senyvo amžiaus, nepilnamečių, neįgaliųjų priežiūros paslaugos;
Laidojimo paslaugos;
Biotechnologijų, inovacijos įmonių, susijusių su COVID-19 veikla;
Gyvūnų sveikatos priežiūros paslaugos;
Finansų įstaigų veikla;
Gamybinės veiklos, kuri reikalinga būtinojo reikalingumo prekėms užtikrinti, priežiūros, administravimo paslaugos;
Degalinių;
Maisto,būtinųjų paslaugų ir asmenų transportas;
Civilinės saugos, įkalinimo įstaigų, gelbėjimo, gaisrų prevencijos, kelių saugumo, apsaugos, pabėgėlių centrų paslaugos;
Karinių pajėgų aptarnavimo paslaugos;
Elektros energijos paslaugos;
Naftos ir dujų sektorius;
Advokatų, prokurorų, notarų, registrų, psichologų, vertėjų veikla, atitinkamai apribota pagal dekretą;
Buhalterijos, apskaitos, darbo saugos, teisinių įmonių veikla skubiais klausimais;
Valymo, ūkinio aptarnavimo paslaugos, šiukšlių išvežimo, nuotekų surinkimo, pagal viešųjų paslaugų sutartis;
Telekomunikacijų, audiovizualinės, medijos būtinosios informatikos, paslaugos;
Meteorologijos centrų veikla;
Pašto paslaugos;
Dirbančių tiekime produktų, kurie įsigyti internetu, telefonu;
Logistikos, transporto, sandėliavimo, tranzito paslaugos, kurios reikalingos sanitarinių produktų tiekimui;
Kitos, kurios galėtų būti pripažintos būtinomis.
Kitų sričių darbuotojams darbdavys mokės įprastą atlyginimą, o darbuotojas neišdirbtas valandas atidirbs ateityje.

Ispanijoje pratęstas nepaprastosios padėties terminas iki balandžio 12 d. 00:00
Primename, kad taikomas asmens judėjimo ribojimas, su išimtimis išeiti nusipirkti maisto, vaistų, atlikti būtinas darbo pareigas, turint darbdavio pažymą, suteikti pagalbą nepilnamečiams, senyvo amžiaus žmonėms ir kitoms socialiai pažeidžiamoms grupėms.

Informacija dėl planuojamo skrydžio iš Tenerifės per Varšuvą

❗️Dėmesio. Informacija apie kovo 29 d. Teztour organizuojamą skrydį iš Tenerifės pietinio oro uosto🇪🇸 į Vilnių🇱🇹 per Varšuvą:

🔹Skrydžio laikas: Kovo 29d.  13 val.
Numatomas skrydžio maršrutas: Tenerifė - Varšuva - Vilnius

🔹Skubiais klausimais skambinti +370 614 56807 arba +370 5 2121101 (papildomai rinkti 1)

Skubiais klausimais skambinti +370 614 56807 arba +370 5 2121101 (papildomai rinkti 1)

________________________________________

Informacija dėl planuojamo skrydžio iš Tenerifės

Siekiant įvertinti poreikį dėl papildomo skrydžio iš Tenerifės į Vilnių ‼️ kovo 27 dieną, prašome visų pageidaujančių užpildyti Tez Tour anketą ‼️ iki kovo 25 d. 18:00.
Jeigu anketą jau pildėte, prašome ją užpildyti pakartotinai.

Skrydis bus vykdomas tik užsiregistravus 150 ir daugiau keliautojų.

Reaguodami į karantino sukeltus keliavimo sunkumus, NFQ pakūrė online įrankį, kuriame registruojasi Lietuvos žmonės, kurie yra užstrigę užsienio šalyse, ir negali grįžti namo: https://griztame.lt

DĖMESIO! PASIKEITĖ SKRYDŽIO DATA IŠ TENERIFĖS Į RYGĄ!
Latvijos operatorius SIA. ATLANTIC TRAVEL skrydį iš Tenerifės į Rygą organizuoja 21.03.2020, 14.00 val.
Kontaktinė informacija: tel. 0037167220505, el.paštas: tfsrix2003@gmail.com.
Daugiau informacijos ČIA
______________________________

🙌🏻 DĖL PAGALBOS UŽSIENYJE - ISPANIJOJE ESANTIEMS LIETUVIAMS🙌🏻

🤝Užsienio reikalų ministerijos darbuotojai, budėdami visą parą (tel. 370 5 2362444, el.p. pilieciai@urm.lt), sulaukia tūkstančių lietuvių, esančių užsienyje, taip pat ir Ispanijoje, skambučių ir laiškų. Visiems, kartu su ambasadomis, lietuvių bendruomenėmis, stengiamasi padėti grįžti namo, bet pasitaiko situacijų, kai labai reikia vietoje gyvenančiųjų patarimų ir pagalbos.
🤝Būsime labai dėkingi, jei el.p. LIETUVIAI@URM.LT informuosite, jei galėtumėte būti įtraukti į pagalbos lietuviams sąrašą (parašykite savo vardą, pavardę, telefono numerį, el. pašto adresą ir trumpą žinutę, kokią ir kokiame mieste pagalbą galėtumėte suteikti.
Kontaktinė informacija bus perduodama URM budintiesiems ir suteikiama pagalbos prašantiems.

Ačiū visiems už Vienybę!

ILB valdyba,
PLB - Pasaulio Lietuvių Bendruomenė
Globali Lietuva - Global Lithuania
Užsienio reikalų ministerija

 

__________________________

KOVO 20 d.
SKRYDIS IŠ TENERIFĖS Į RYGĄ
Dalinamės informacija - Via Ambasada Ispanijoje:
Flight organized by SIA. ATLANTIC TRAVEL, 20.03.2020, from TFS-RIX, at 13:20.
Price 600 EUR, children till 2 yes- 50 EUR. Air Baltic plane, phone ,+ 371 67220505, email- tfsrix2003@gmail.com
No food or drinks no board. 145 seats. , 101 sold out.

___________________________

 KOVO 19 d. Tenerife Sur - Tallin, valanda dar nenurodyta.

Kontaktas registracijai helina@wris.ee Estijos ambasada patvirtino, kad kliučių mūsų piliečių tranzitui per Estiją nėra.

__________________________

‼️Imantis saugos priemoniu susiesikimas tarp ir i Kanaru salas apribojamas.

Kovo 17 d. Įsakymas TMA / 246/2020, kuriame nurodomos susisiekimo tarp pusiasalio ir Kanarų salų autonominės bendruomenės transporto priemonės.

1 straipsnis. Draudimai.

 1.  Nuo 2020 m. Kovo 19 d. 00:00 valandos draudžiama vykdyti bet kokio tipo komercinius ar privačius skrydžius iš bet kurio oro uosto, esančio nacionalinėje teritorijoje, ir paskirties vietą iš bet kurio oro uosto, esančio Kanarų salose.
 2. Nuo 2020 m. Kovo 18 d. 00:00 val. Draudžiama išlaipinti uostuose, esančiuose Kanarų salų autonominės bendruomenės teritorijoje, keleivius ro-ro tipo keleiviniuose laivuose ir keleivius aptarnaujančiuose laivuose. įprasta pusiasalio linija su praėjimu laive.
 3. Nuo 2020 m. Kovo 19 d. 00:00 val. Visi laivai ir pramoginiai laivai, naudojami pramogų ar sporto tikslams arba nuomojami jūra (frachtavimas), įplaukia į visus Kanarų salų uostus, neatsižvelgiant į jų kilmę.
 4. Nuo 2020 m. Kovo 18 d. 00:00 valandos visuose Kanarų salų oro uostuose, neatsižvelgiant į jų kilmę, yra draudžiami vykdomųjų orlaivių skrydžiai, oro taksi ar panašios operacijos.

2 straipsnis. Išimtys.

Siekiant užtikrinti privalomą keleivių mobilumą vykdant tam tikrą veiklą, leidžiamą kovo 14 d. Karaliaus dekreto 463/2020 7 straipsnio 1 dalyje, skrydžiams į Kanarų salų oro uostus leidžiama: - 2 skrydžiai per dieną iš Madrido į Gran Kanarijos salą.

 • 2 skrydžiai per dieną tarp Barselonos ir Gran Kanarijos.
 • 1 skrydis per dieną iš Bilbao į Gran Kanarijos salą.
 • 1 skrydis per dieną tarp Sevilijos ir Gran Kanarijos salos.
 • 2 skrydžiai per dieną tarp Madrido ir Tenerifės šiaurinių oro uostų.
 • 2 skrydžiai per dieną tarp Barselonos ir Tenerifės šiaurinio oro uosto.
 • 1 skrydis per dieną tarp Bilbao oro uosto ir Šiaurės Tenerifės.
 • 1 skrydis per dieną tarp Sevilijos ir Tenerifės šiaurinio oro uosto.
 • 1 skrydis per dieną iš Madrido oro uosto į Tenerifės Surą.
 • 1 skrydis per dieną tarp Madrido ir Fuerteventuros.
 • 1 skrydis per dieną tarp Madrido ir La Palmos.
 • 1 skrydis per dieną tarp Madrido ir Lanzarotės.
 • 1 skrydis per dieną tarp Barselonos ir Lanzarotės.

Šaltinis Canaria Moment, Gran Canarijoje gyvenantys lietuviai

________________________

‼️Informacija dėl skrydžio iš Tenerifės:

Numatomi du užsakomieji skrydžiai Tenerifė (TFS) - Vilnius trečiadienį, kovo 18 d. 12:35 val. (170 vietų lektuve).

Kaina: 500 EUR/asm.

Registracija Teztour puslapyje
via @Konsulatas Valensijoje

_______________________

‼️Stabdomas judėjimas Ispanijos viduje naktį iš šeštadienio į sekmadienį, kovo 14 d. 00:00.
Judėjimo ribojimo išimtys:
Galima vykti į darbą, į maisto parduotuves, maisto turgų, vaistines, suteikti pagalbą vyresnio amžiaus, neįgaliems žmonėms, nepilnamečiams, būtinosioms reikmėms, finansų įstaigą, įsipilti kuro.

Asmenys, kurie neturi galimybės pasilikti šalyje ir būtina grįžti į Lietuvą, gali registruotis Lietuvos Respublikos konsulato elektroniniu paštu valencia@urm.lt, nurodydami:
• Savo vardą ir pavardę, gimimo datą;
• Kontaktinį telefoną ir elektroninį paštą;
• Buvimo vietą.
‼️Registracija bus vykdoma iki kovo 17 dienos (trečiadienio) 18 valandos Lietuvos laiku.  Bus ieškoma galimybių padėti.

Kitų asmenų prašome pasirūpinti apgyvendinimo vieta, sekti informaciją ir laikytis vietos valdžios sprendimų.

 

Plintant naujajam koronavirusui (COVID-19) valstybės imasi restriktyvių apsaugos priemonių ir nutraukia tarptautinį susisiekimą. ‼️Tuo atveju, jei neturite jokių galimybių grįžti iš Ispanijos į Lietuvą 🇱🇹kitomis transporto rūšimis, prašytume pranešti Lietuvos Respublikos konsulatui Valensijoje elektroniniu paštu ‼️valencia@urm.lt:
• Savo vardą ir pavardę, gimimo datą;
• Kontaktinį telefoną ir elektroninį paštą;
• Buvimo vietą.
‼️Registracija bus vykdoma iki kovo 17 dienos (trečiadienio) 18 valandos Lietuvos laiku.
Atsiradus galimybei organizuoti kelionę į Lietuvą, ambasada ar konsulatas su Jumis susisieks atskirai ir informuos apie kelionės sąlygas.
Atkreipiame dėmesį, kad grįžus į Lietuvą Jums bus taikoma privaloma 14 dienų izoliacija.

‼️🇱🇹 Lietuva dėl koronaviruso grėsmės šeštadienį dešimčiai dienų atnaujina vidinių Europos Sąjungos sienų su Lenkija ir Latvija kontrolę, bus draudžiama atvykti užsieniečiams.

Atnaujinus kontrolę, pasieniečiai atliks tikrinimo procedūras, taip pat bus draudžiama vykti į rizikos šalis, tačiau krovinių gabenimas vyks ir toliau.

 

📢📢 🇮🇨 Esantiems Kanarų salose: jeigu turite COVID-19 simptomų skambinkite ☎️ (0034) 900 112 061. Skubiu atveju skambinkite 112.

Visuomenės prašoma bendradarbiauti ir vengti socialinio kontakto, laiką leisti namuose. Vaikams taip pat rekomenduojama laiką leisti namuose, kol uždarytos mokyklos.
Maisto parduotuvės, vaistinės ir sveikatos priežiūros centrai dirbs.

‼️🇪🇸 Ispanijos lygiu nuo šiandien, kovo 14 dienos, paskelbta ekstremalioji padėtis 15 dienų, su galimybe pratęsti laikotarpį. Ekstremaliosios padėties atveju gali būti įvesti valstybės sienų, asmenų, transporto, verslo darbo ribojimai.
Informacija nuolat atnaujinama ir priimamos papildomos priemonės.

🔸Esantiems užsienio šalyse rekomenduojame imtis būtinų atsargumo priemonių, atidžiai sekti vietos institucijų skelbiamas rekomendacijas bei nurodymus ir jų laikytis.

🔸Primename, kad kelionės rekomendaciją konkrečiai valstybei galite pasitikrinti 🔗 puslapyje.

🔸Rekomenduojame parsisiųsti programėlę #KeliaukSaugiai ir gauti aktualią konsulinę informaciją bei tiesioginius Ministerijos pranešimus esant krizinei situacijai užsienio šalyje 📲

🔸URM visą parą budintis ☎️ 🇱🇹 telefonas +370 5 236 2444 (WhatsApp: +370 5 236 2444), el. paštas pilieciai@urm.lt.

Daugiau informacijos dėl COVID-19 ir rekomendacijų gyventojams galite rasti Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerija ir World Health Organization (WHO) interneto svetainėse.

Ispanijos lietuvių bendruomenė
Lietuvių bendruomenė Tenerifėje
Casa Lituana de Tenerife