Po ilgos pertraukos Mascos tarpeklis vėl atviras lankytojams 

Po maždaug dviejų metų pertraukos Teno Regionininame parke esantis Mascos tarpeklis atidaromas kovo 27 dieną, apie tai paskelbe Tenerife prezidentas Pedro Martín. Maskos tarpeklis dėl taisymo darbų buvo uždarytas nuo 2018 metų vasario mėnesio.

Anot prezidento, siekiant išsaugoti vietovės ekosistemą ir užtikrinti saugumą, bus apribotas lankytojų srautas ir imtasi papildomų saugos priemonių:

Mascos tarpeklio takas atidaromas: nuo 8.30 iki 11.00 val. kas 30 minučių, įleidžiant ne daugiau nei 25 lankytojus. 

Pasivaikščioti bus leidžiama tik savaitgaliais ir švenčių dienomis, vasaros sezono metu (nuo kovo iki spalio) 8-18 val.,  žiemos sezono metu (nuo spalio iki kovo) –  8-17 val.

Kitu laiku, kai patikros punktas neveiks, kelias bus uždarytas saugumo sumetimais.

Šiuo metu prieplauka vis dar remontuojama, todėl galimybės tik pakilti ar tik nusileisti tarpekliu ir atvykti/išvykti iš tarpeklio vandens transportu nėra.

Tarpeklį galima aplankyti tik pėsčiomis  iš anksto rezervavus bilietą ir tinkamai pasirengus nusileidimui bei grįžimui į kalną.  Pradžios ir pabaigos taškas bus Lankytojų Centras Mascos kaimelyje.

Bilietus galite įsigyti oficialioje svetainėje www.caminobarrancodemasca.com.

Šiuo metu rezervacija nemokama, vėliau žadama nustatyti mokestį taikant skirtingus tarifus rezidentams bei salos svečiams. Prieš užsakydami bilietus įsitikinkite, kad turite visą būtiną įrangą ir esate geros fizinės būklės. Masca tarpeklio takas NĖRA tik pasivaikščiojimas, jis turi tam tikrų sunkumų ir gali būti sudėtingas.

Masca tarpeklio tako charakteristikos:

Atstumas: 5 km (į vieną pusę). 10 km (kelionė pirmyn ir atgal).


Sunkumo lygis: Vidutinis, žemė akmenuota su daugybe rampų ir laiptelių bei slidžių ruožų.

Numatoma trukmė: Maždaug 3 valandos nusileisti. Mažiausiai 4 valandos pakilti.

Aukštis: takas prasideda 750 m aukštyje (Masca kaimas) mažėjimo kryptimi ir mažais tarpiniais intervalais nusileidžia iki jūros lygio.

SVARBU ŽINOTI: Prieš pradėdami maršrutą, turite atvykti į „Masca“ lankytojų centrą bent pusvalandžiu anksčiau ir praeiti patikros punktą. Bus tikrinama privaloma įranga ir dokumentai. Neatvykus numatytu išankstiniu laiku, Jūsų vieta gali būti perleista kitam lankytojui.

PRIVALOMA ĮRANGA: Žygio batai ir tinkami drabužiai. Šalmas (jį Jums paskolins „Masca Trail“ darbuotojai). Pakankamai vandens (palei taką geriamojo vandens nėra). Mobilus telefonas su įkrauta baterija. Specifiniai vaistai (jei to reikia pagal receptą).

PRIVALOMI DOKUMENTAI: Tako įėjimo bilietas rezervuotam laikui. Bilietas yra individualus ir neperleidžiamas. Asmens tapatybę patvirtinantis dokumentas, kuriame nurodoma, kad esate bilieto savininkas, net ir nepilnamečiams (iki 18 metų). Tam tikrais atvejais, įrodymas, kad esate Tenerifės gyventojas, jaunesnis nei 14 metų, arba alpinizmo ar speleologų federacijos narys, kad galėtumėte pasinaudoti nuolaida. Laivo bilietas į Masca įlankos išvykimo / atvykimo uostą (dėl prieplaukos remonto darbų uostas šiuo metu uždarytas). Jei nepilnamečių nelydės jų teisėtas globėjas, jis turi pateikti sutikimą lydinčiam atsakingam asmeniui tai padaryti.

REKOMENDUOJAMA ĮRANGA: Kepurė, apsauganti galvą nuo saulės. Apsaugos nuo saulės priemonės. Akiniai nuo saulės. Žygio lazdos. Šiek tiek maisto. Šiukšlių maišas atliekoms.

Žygis NEREKOMENDUOJAMAS VAIKAMS jaunesniems nei 8 metai. Nepilnamečius (iki 18 metų) turi lydėti atsakingas suaugęs asmuo. Jei nepilnametį lydintis asmuo nėra jo teisėtas globėjas, jis privalo turėti rašytinį nepilnamečio globėjo leidimą.

Atkreipkite dėmesį, kad kelias iki Masca kaimelio yra labai siauras ir vingiuotas, todėl vairuoti gali būti sunku.

Masca“ kaimelyje yra labai mažai automobilių stovėjimo vietų, todėl rekomenduojama keliauti viešuoju transportu (guagua) arba taksi iš Santiago del Teide, Buenavista ar Los Gigantes. Čia rasite TITSA svetainę su autobusų tvarkaraščiais jungiančiais Mascą ir Los Gigantes uostą, taip pat ir Punta de Teno:
https://www.titsa.com/index.php/en/ https://www.caminobarrancodemasca.com/en/masca/getting-here

Planuodami kelionę Mascos Tarpekliu būtinai pasitikrinkite naujausią informaciją oficialioje svetainėje: https://www.caminobarrancodemasca.com/en/

Danguolė Karpavičienė

Danguolė Karpavičienė

Casa Lituana bendruomenės aktyvas

Teksto adaptacija pagal oficialius šaltinius
2021 03 20 Publikuota ir vizualizuota GodaPiktas

KULTŪRA

Renginiai, susitikimai, žmonės

X