Advento vainiko dirbtuvės 2019

Advento vainikas dar viena graži Kalėdinė tradicija sutelkianti mus laukimui ir kartu jaukiai gražiniantis mūsų namus ir ypatingai Kalėdinį vakarą.

Vainiko simbolika: advento vainikas yra apskritimo formos. Apskritimas nuo senų laikų yra amžinumo ir vienybės ženklas, taip pat reiškiantis niekada negęstančią saulę ir jos metinį ciklą. Keturios žvakės reiškia keturias Advento savaites. Vienos po kitos žvakių uždegimas reiškia artėjimą prie Jėzaus gimi­mo, augančią šviesos pergalę prieš tamsą. Norint, kad ritualas išreikštų visą savo simbolinę reikšmę, geriau žvakes uždegti vakare, kai tamsu, arba pasi­stengti sukurti kuo tamsesnę aplinką.

Dirbtuvių metu gaminome Advento vainiką savo šeimai. Rinkomės iš kelių skirtų tipų bei įvairių medžiagų - kankorėžių, sąmanų, eglišakių, rozmarino šakelių bei papuošėme 4 žvakėmis 4 Advento savaitėms.

Tai jau antrosios Advento vainiko dirbtuvės lietuviškos bibliotekos Knygų namai Tenerifėje ir lietuvių bendruomenės Casa Lituana de Tenerife iniciatyva. Susitikime ir kitąmet!

Dirbtuves praturtino svečias iš Lietuvos - Genovaitė Urmana - Bernardo Brazdžionio, Justino Marcinkevičiaus, Salomėjos Nėries eilėmis.
Miela Genute, ačiū Jums už linkėjimus iš Tauragės ir Lietuvos, už dovanas, kurios primena, kad Šv. Kalėdos jau čia pat. Ačiū už tūkstančius kilometrų atvežtą juodą duoną ir kūčiukus bei Jūsų energiją.
Susikaupimas, persipynęs su juoku, linkėjimais, bendru arbatos gėrimu nuteikia mus Advento laikotarpiui.

Linkime susikaupimo, ramybės Jūsų šeimoms ir mums visiems 🌲🌲🌲 Ir iki greito susitikimo lietuvių bendruomenės Kalėdų šventėje gruodžio 14 dieną!

Bendruomenės pirmininkė Agneta Vansavičienė

Susitikimo vieta – Calle Lajial 23, Santiago del Teide

Įspūdžiai iš Advento vainikų dribtuvių 2019

Renginio kuratorės: Goda Piktas
Knygų namai Tenerifeje ir Casa Lituana en Tenerife iniciatyva.

Data: 2019.11.23


Sekite mus Facebook!

Sekite mus Facebook!

X