Apžvalgos aikštelės Tenerifėje

Tenerifė vaikamsLankytinos vietos

Apžvalgos aikštelės Tenerifėje. Savo patarimais dalinasi  Jolita Krickė ir Kelionės su vaikas

Jei keliaujate aplink Tenerifės salą ir norite bent minimaliai pamatyti salą ir pasidaryti gražių nuotraukų, sustokite gražiausiose apžvalgos aikštelėse. Jos ispaniškai žymimos MIRADOR arba tiesiog fotoaparato ženkliuku.

Svarbu: net ir išlipdami neilgam, vos kelioms minutėms, niekada nepalikite savo svarbiausių bei vertingiausių asmeninių daiktų (piniginės, dokumentų) automobilyje, net jei jis ir yra užrakintas. Visada būkite saugūs ir atsargūs, ypač turistinėse vietose!

Patariame: išlipkite, pasivaikščiokite, pasigrožėkite, kai kurios apžvalgos aikštelės šalia turi neilgų pėsčiųjų takų, jaukių kalnų miestelių.

Atrinkome Jums mūsų TOP30 apžvalgos aikštelių. Suskirstėme ir pagal kalnus bei nacionalinius parkus: Masca, Teidė, Anaga ir kitus. Gražių Jums įspūdžių!

Mirador de Masca. Pagrindinė ir pati gražiausia apžvalgos aikštelė. Apžvalgos taškas yra keli metrai virš Masca kaimo, ir iš jo atsiveria nuostabus vaizdas į miestą ir Masca įlanką. Pasivaikščiokite ir po Masca miestelį, sustokite restoranėlyje išgerti kavos ir pasimėgauti nuostabiais vaizdais.

Čia prasideda ir kelionė į Masca tarpeklį. Jei domina, skaitykite daugiau, nes būtina išankstinė registracija: https://www.caminobarrancodemasca.com/en/activities/booking/book-your-visit-to-the-masca-trail

Tačiau su vaikais mes nepatariame keliauti, o ir iki 8 metų vaikams neleidžiame žygiuoti šiuo taku. Po ilgo laiko, kai tarpeklis buvo uždarytas dėl jame įvykusių nelaimių, dabar į žygiuojančius žiūrima rimčiau – reikalaujama atitinkamos avalynės ir pan. Beje nusileidus tarpekliu, galimybės plaukti laivu nebėra – reikės grįžti patiems. Todėl labai atsakingai įvertinkite savo ir savo vyresnių vaikų galimybes.

Vieta: C. La Piedra, Masca

Masca TOP4 apžvalgos aikštelės

Mirador de Cherfe. Viena iš pirmųjų gražesnių apžvalgos aikštelių, vertų dėmesio, jei kilsite nuo Santiago del Teide miestelio. Pats apžvalgos taškas sudarytas iš dviejų atšakų, esančių viena priešais kitą ir atskirtos TF-346 kelio, jungiančio Masca su Santiago del Teide miestu. Šalia yra nedidelis iškyšulys, iš kurio galite pasidaryti nuostabiausių nuotraukų.

Vieta: Ctra. TF-436, Santiago del Teide

Mirador Altos de Baracán ypatinga vieta, prie pat viršūnės, prie kelio, jungiančio Las Portelasą ir Maską, leidžia įvertinti ryškius klimato pokyčius tarp šiaurinių ir pietinių šlaitų. Jei jums pasiseks, galite mėgautis saule, kol už kelių metrų kris šlapdriba. Pamatysite panoraminį vaizdą į Barranco de Los Carrizales, El Palmar kalną ir El Palmaro slėnį. O mes šią apžvalgos aikštelę mėgstame dėl nuo jos matomo kalno – torto. Kodėl mes taip jį vadiname? Nuvažiuokite ir parašykite mums, ar Jums taip pat matosi tortas 😊

Vieta: TF–436, Buenavista del Norte

Mirador de Cruz de Hilda Šioje apžvalgos aikštelėje yra kavinukė, nuo kurios stogo galėsite mėgautis panoraminiais apylinkių vaizdais. „Mirador de Cruz de Hilda“ yra Buenavista del Norte savivaldybėje.

Aplink dirbamos kalnų terasos ir palmių giraitės.

Vieta: TF–436, Buenavista del Norte

Mirador de Ayosa yra maždaug 2000 metrų virš jūros lygio, jis pasislėpęs tarp pušų ir vešlios aukštakalnių augmenijos. Iš čia matosi La Orotavos slėnis, La Madre daubos viršūnė ir Los Aguamansa pušynas. Šlaito fone matosi Teidė, o kiek toliau – La Palmos salos siluetas.

Vieta: TF-24, La Orotava

 

Teide TOP10 apžvalgos aikštelių

Teidės viršūnė (apžvalgos aikštelės Pico Viejo ir La Fortaleza). Neabejotinai pačios įspūdingiausios ir aukščiausios apžvalgos aikštelės Tenerifėje. Užkilkite ir neteksite žado ne tik dėl vaizdų, bet ir dėl retesnio oro. Teidės ugnikalnis yra 3718 m aukštyje virš jūros lygio.

Iš bazinės stoties įlipkite į lynų keltuvą ir per 8 minutes užkilsite iki aukščiausios Ispanijos viršūnės. Viršutinė lynų keltuvo stotis, esanti 3555 metrų aukštyje. Čia rasite Pico Viejo apžvalgos aikštelę ir La Fortaleza apžvalgos aikštelę, kur atsiveria įspūdingi vaizdai į salos šiaurę ir pietus. Telesforo Bravo takas veda į aukščiausią ugnikalnio tašką, esantį 3718 metrų aukštyje. Norėdami aplankyti viršūnę, turite iš anksto pasirūpinti atskirais leidimais. Tačiau keliaujant su vaikais tikrai užteks ir vaizdų nuo keltuvo stoties.

Svarbu: Žmonėms, turintiems širdies problemų, nėščioms moterims ir vaikams iki 3 metų, negalima važiuoti lyniniu keltuvu dėl pavojaus, kurį jų sveikatai gali sukelti didelis aukštis. Ir tikrai tai nėra šiaip sau perspėjimas, nes kai kurie žmonės bijo keltis keltuvu, kitiems pakilus dėl reto oro gali pasidaryti silpna.

O dar mums labai patinka važiuoti stebėti žvaigždžių – Teidėje vakarėjant sutiksite daug fotografų ir žvaigždžių stebėtojų. Kodėl? Nes kuo toliau nuo miesto šviesų, tuo daugiau ir ryškesnių žvaigždžių galite pamatyti. Netgi galite rasti meteoritų kritimo kalendorių internete.

Vieta: Teide Nationalinis Parkas

 

Mirador Altos de Baracán ypatinga vieta, prie pat viršūnės, prie kelio, jungiančio Las Portelasą ir Maską, leidžia įvertinti ryškius klimato pokyčius tarp šiaurinių ir pietinių šlaitų. Jei jums pasiseks, galite mėgautis saule, kol už kelių metrų kris šlapdriba. Pamatysite panoraminį vaizdą į Barranco de Los Carrizales, El Palmar kalną ir El Palmaro slėnį. O mes šią apžvalgos aikštelę mėgstame dėl nuo jos matomo kalno – torto. Kodėl mes taip jį vadiname? Nuvažiuokite ir parašykite mums, ar Jums taip pat matosi tortas 😊

Vieta: TF–436, Buenavista del Norte

Mirador de Chipeque. Atsiveria gražus Teidės vaizdas. Už jos tarsi šešėlis matosi Teno kalnų masyvas, o fone – La Palmos salos siluetas. Aikštelė yra Santa Úrsula savivaldybėje, maždaug 1830 m. aukštyje virš jūros lygio. Ypatingai rekomenduojame, kai Teidę dengia sniegas.

Vieta: TF-24, St. Ursula

Mirador Montaña de Limón visai netoli Teidės observatorijos ir iš kur taip pat galime pasigrožėti nepaprastais vaizdais.

Vieta: TF-24

Mirador La Tarta apžvalgos aikštelė yra viename iš kelių, kylančių į Teidės kalną ir yra vienas geriausių salos taškų, norint pamatyti ugnikalnį ir įvertinti skirtingus Las Cañadas geologinius sluoksnius. Netgi pavadinimas kilęs būtent dėl ​​spalvų, kurios matomos kaip pyrago sluoksniai. La Tarta del Teide yra kelio vingyje, iš abiejų pusių yra apžvalgos aikštelės. Atsiveria ir unikalūs Teidės vaizdai.

Vieta: TF-24

Mirador Piedra La Rosa. Įspūdingas vulkaninės formos kalnas su rožės vaizdu. Norėdami jį pamatyti, turite eiti pėsčiomis (vos kelias minutes) per perėjimą, kuris kerta kelią ir veda į kitą kelio pusę. Iš nedidelės automobilių stovėjimo aikštelės, leidžiančios žemyn, galite tiesiogiai patekti į „La Rosa“.

Vieta: TF-21, La Orotava

 

Minas de San Jose apžvalgos aikštelėje galima ne tik sustoti pasigrožėti spalvingomis San Jose kopomis, bet ir pasivaikščioti, o vaikams pabėgioti. Tai graži vieta, iš kurios metų metus buvo išgaunama statybinė medžiaga, ir jūs galite laisvai vaikščioti – nėra jokių ribojimų. Galite padaryti gražių nuotraukų, o ir atsiveria neįtikėtini vaizdai.

Vieta: TF-21

Sendero Roques de García ne tik pasigrožėti, bet ir pasivaikščioti. Ypatingai tinkamas su vaikais. Roques de García takas, vienas geriausių El Teidėje – 3,6 km ilgio žiedinis maršrutas, tinkantis prakiškai visiems. Vietovė šalia Roques de García tako yra viena lankomiausių nacionaliniame parke. Roques de García apžvalgos aikštelėje galite be jokių problemų pasistatyti automobilį.

Vieta: Carretera del Teide

Mirador de las Narices del Teide apžvalgos aikštelė puikiai tiks stebėti žvaigždes ir naktiniam piknikui.

Vieta: apžvalgos aikštelę galima pasiekti iš Guía de Isora TF-38 keliu.

Anaga TOP7 apžvalgos aikštelės

Jardina skirtas apžvelgti La Laguna miestą iš viršaus su Teidės kalnu fone. Tai pirmasis apžvalgos taškas, kurį rasite įvažiavę į Anagos nacionalinį parką.

Vieta: TF-12 kelias, San Cristóbal de La Laguna

 

Cruz del Carmen mėgaukitės panoraminiu vaizdu į Valle de La Laguna su aplinkiniais miesteliais, kalnais ir Teidės ugnikalniu. Cruz del Carmen apžvalgos aikštelė yra pati svarbiausia Anagos parko vieta, nes tai yra įvairių pėsčiųjų takų, pažymėtų šiame gamtos parke, pradžios taškas. Be to, yra lankytojų priėmimo centras, kavinukė jame. Kitoje gatvės pusėje yra restoranas – nerekomenduojame ten valgyti, tikrai rasite geresnių ispaniško maisto vietų.

Rekomenduojame su vaikais praeiti „Sendero de los Sentidos“ (Pojūčių kelias), kurio lengvoji versija yra tik 340 metrų ilgio trasa. Šiame kelyje pateksite į laurų mišką, kuriame galėsite pajusti jo kvapus, pamatyti jo spalvas, pajusti skirtingas jo faktūras ir išgirsti miško teikiamą garsą. Jo pradžia yra būtent šioje apžvalgos aikštelėje.

Vieta: TF-12 kelias

Pico del Inglés Be vaizdų iš apžvalgos aikštelės, pasivaikščiokite tarp dviejų uolų sienų esančiame Camino Viejo del Pico del Inglés. Čia visi vyksta fotografuotis medžių lajų tunelyje. Labai graži vieta.

Apžvalgos aikštelė praktiškai kabo virš daubos, todėl Anagos parko panorama iš čia labai plati, beveik 360º. Šiaurėje matosi Roques de Anaga, o pietuose – Santa Cruz de Tenerife miestas ir įspūdingi Gran Kanarijos salos vaizdai.

Labai retai čia būna nedebesuota, tačiau net ir debesys šiai vietai suteikia grožio ir mistiškumo.

Vieta: TF-12 kelias

León de Taganana. Sustokite greitkelyje TF-134 ir stebėkite Roque de Amogoje – gal ir Jūs įžiūrėsite  liūto galvą.

Vieta: greitkelis TF-134.

 

Mirador Benijo – nepraleiskite nuostabių vaizdų iš šios pakrantės ir nuostabaus Benijo paplūdimio. Apžvalgos vieta yra ant skardžio Benijo kaime. Čia yra keletas restoranų, kuriuose galite rasti šviežios žuvies, ragauti paelijos.

Vieta: Benijo

Mirador Risco Amogoje nuostabi apžvalgos aikštelė prie kalnų posūkio. Atsiveria įspūdinga panorama į ugnikalnio masyvą, besileidžiantį žemyn, kol pasiekia Anagos paplūdimių uolas.

Vieta: TF-134.

 

Mirador El Bailadero galėsite grožėtis kraštovaizdžiu su Anagos masyvu, Tagananos miestu ir Atlanto vandenynu.

Vieta: TF-123 kelias, 200 m nuo TF-12 posūkio.

KITOS vertos dėmesio APŽVALGOS aikštelės

Teresitas apžvalgos aikštelė – norite nusifotografuoti Tenerifės atviruką su balto smėlio paplūdimiu? Vaizdai yra įspūdingi, tačiau teritorija nėra gerai prižiūrima, todėl būkite atsargūs.

Vieta: prie įvažiavimo į Las Teresitas paplūdimį reikia apvažiuoti siauru keliuku, kuris kyla į kalną, žinomu kaip Igueste de San Andrés kelias (TF-121).

 

Mirador de Humboldt skirta pamatyti įspūdingus La Orotavos slėnio, jo plačių bananų plantacijų ir Puerto de la Cruz, La Orotavos ir Los Realejos vaizdus. Taip pat galite pasižvalgyti į El Fraile ir Las Arenas ugnikalnius ir, žinoma, viršuje esančią didingą Teidę.

Vieta: TF-21, La Orotava

Mokinkis
Mokinkis

Mirador de Archipenque apžvalgos aikštelę rasite, jei važiuosite keliu, vedančiu į Los Gigantes. Iš jos atsiveria nuostabūs Los Gigantes uolos ir paties pakrantės miestelio vaizdai su prieplauka ir turistų gyvenvietėmis. Vienas iš įspūdingiausių saulėlydžių žiemos metu.

Vieta: TF-454, Santiago del Teide

 

La Garañona El Sauzal miesto zonoje, mažame miestelyje Tenerifės šiaurėje, gražioje vietovėje, bet nelankoma daug turistų. Atsiveria vaizdas į o pakrantės uolas ir Gañona paplūdimį. Yra labai faina kavinukė – valgykite ledus!

Vieta: TF-423, Sauzal

 

Mirador El Lance yra Los Realejos savivaldybėje. Šioje vietoje galėsite grožėtis neįtikėtinais vaizdais į Los Realejos ir La Orotava savivaldybes bei šiaurės rytinę salos pakrantę. Be to čia rasite įspūdingą bronzinę Mencey Bentor skulptūrą.

Vieta: TF-342, Realejos

Mirador de El Boquerón – iš kurios atsiveria vaizdas į visą Valle Guerra, įskaitant Mesa de Tejina, Tejina, Tegueste, taip pat Macizo de Anaga, Roques del Boquerón, taip pat La Punta del Hidalgo ir jo nepakartojamą švyturį.

Vieta: TF-156, San Cristobal de La Laguna

 

Mirador de la Corona yra Los Realejos savivaldybėje. Iš jos galite matyti Puerto de la Kruzo, Los Realejos ir Valle de La Orotavos savivaldybes. Be to iš čia dažnai skrendai parasparniai.

Vieta: TF – 342.

 

Lituanistinis ir nuotolinis mokymas Tenerifėje
Lituanistinis ir nuotolinis mokymas Tenerifėje

Mirador del Emigrante. Garachico uosto apžvalgos aikštelė. Šis uostas buvo svarbiausias Tenerifėje, kol 1706 m. gegužės 5 d. Trevejo ugnikalnio išsiveržimas jį sunaikino.

Vieta: Garachico

 

Mirador Montaña Chiñama-Charco del Pino apžvalgos aikštelė. Chiñama kalnas buvo simbolinės išraiškos erdvė guančams, senovės salos gyventojams.

Vieta: Chiñama, 25, Granadilla de Abona

Jolita Krickė

Jolita Krickė

Casa Lituana bendruomenės valdybos narė

Teksto kūrėja

Kelionės su vaikais https://www.facebook.com/keliaujamsuvaikais

2022 11 14

KULTŪRA

Renginiai, susitikimai, žmonės

Urtė Aleksandravičiūtė

Urtė Aleksandravičiūtė

Casa Lituana bendruomenės valdybos narė

Teksto adaptacija pagal oficialius šaltinius

2022 11 14

X