Elvyros Kriaučiūnaitės paroda „Pokyčiai” Tenerifėje 2022

Elvyros Kriaučiūnaitės paroda "Pokyčiai" Tenerifėje 2022

KADA: 2022 m. sausio 4-17 dienomis
KUR: CC EL MIRADOR, kiemelio antrame aukšte virš kavinės.

"Ši paroda skirta mano kūrybinės veiklos 55-mečio ir gimimo 80-mečiui pažymėti.
Ji nėra retrospektyvinė. Didžiausią jos dalį sudarys dar neeksponuoti kūriniai, sukurti per pastaruosius penkerius metus. Jie tarsi apibendrina ilgą ieškojimų, išbandymų kelią ir autorinius atradimus. Jais norėčiau pažymėti šias svarbias savo gyvenimo ir kūrybos datas.
Metų kaita, būties nepastovumas, cikliškumas ir ritmika – man artimos temos. Joms paklūsta ne tik mintys, bet ir realizacijos būdai. ParodOS „POKYČIAI“
ekspozicinė erdvė primins simbolinę mini studiją, kuri priartintų žiūrovą prie mano kasdienybės. Čia planuojama parodyti filmuotą medžiagą apie autorinio, ekologiško rankų darbo popieriaus gamybą, salėje kartu bus eksponuojami įvairūs mano eksperimentiniai pavyzdžiai.
Žinau, kad realus prisilietimas prie rankų darbo popieriaus gimimo sudomina daugelį žmonių. Todėl sausio mėnesį planuojama surengti šią parodą lydintį edukacinį užsiėmimą ir pasidalinti įgyta patirtimi.
Kūrybos veiksmas - tai pats tikriausias buvimas savimi. O ženklai, linijos, metalo inkliuzai, spalvos bei reljefai neša savotišką žinią apie dabartį ir vakardieną.
Apie tikėjimą ir viltį.
Apie tai, ką čia ateidami randame, o išeidami paliekame.
Grafika, objektai, instaliacijos mano kūryboje neatsiejamai susiję su autoriniu rankų darbo popieriumi, talpinančiu savyje ir atmintį, ir energiją. Bandymas atgręžti atmintį, kurioje slepiasi užkoduoti pojūčiai, nuotaikos, nuojautos.
Kūrybos procesas artimas savotiškam ritualui bei meditacijai – vienintelis tikras būdas verbalizuoti savo mintims." - dalinasi Dailininkė Elvyra Katalina Kriaučiūnaitė.

Dailininkė, grafikė Elvyra Katalina Kriaučiūnaitė 2022
* Autorė Elvyra Katalina Kriaučiūnatė gimė Argentinoje, Buenos Airėse. Būdama 14 metų, tėvai ją 1956 metais išsivežė į savo žemę Lietuvoje. Šis didelis pokytis autorei buvo nepakeliamas, nes skyrėsi jos tėvų pasakojimai apie Lietuvą, kai jie ją paliko, ir realybė. Tačiau tai iki šios dienos nesumažino meilės Lietuvai. Jos grįžimo patirtis ryškiai atsispindi grafikos darbuose – linijos, kompozicijos, spalvos atspindi Argentinos prisiminimus. Dailininkė, augusi emigracijoje Argentinoje išsaugojo lietuvių kalbą, taip pat kalba ispaniškai.

  

Paroda "POKYČIAI" I "TRANSFORMACIONES GRÁFICAS" Tenerifėje vyks 2022 m. sausio 4-17 dienomis, CC EL MIRADOR, kiemelio antrame aukšte virš kavinės. Kviečiame apsilankyti, pabendrauti su autore, susipažinti su darbais.

X