Helovino renginiai Tenerifėje

Tenerifė vaikamsLankytinos vietos

Savo patarimais dalinasi  Jolita Krickė ir Kelionės su vaikais

Tenerifėje Helovinas švenčiamas, bet ar žinojote, jog ši šventė Kanaruose turi ir gana senas tradicijas? Turbūt daugelis matėme filmuką COCO, apie dvylikametį berniuką Migelį, kuris atsitiktinai patenka į požeminį pasaulį. Filmo sukūrimą įkvėpė Meksikoje švenčiama Mirusiųjų diena, o Kanaruose Lotynų Amerikos tradicijų ir kultūros tikrai nemažai. Dabar ši šventė daugiau pritaikyta šiuolaikiniam žmogui ir labiau sukomercinta.

Helovino renginiai Tenerifėje – jų daugybė, tiek nemokamų, tiek mokamų ir vyksta jie paskutinį spalio savaitgalį. O kostiumais ir atributais parduotuvių lentynos pildosi jau dabar. Jūsų patogumui išsamus Helovino renginių sąrašas bei kur pirkti Helovino kostiumus Tenerifėje.

Helovino istorija Kanaruose

Taigi šiek tiek istorijos ir tradicijų: kaip buvo švenčiama Día de Finados (arba Finaos, tai reiškia „miręs žmogus“) Kanarų salose? Anksčiau šios dienos išvakarėse, t.y. spalio 31 dieną, draugai ir šeimos nariai rinkdavosi pasakoti istorijas (ir tikrai nebūtinai liūdnas) apie artimus mirusius žmones. Tai tęsdavosi iki nakties, jie valgydavo tipiškus to meto vaisius: kaštonus, graikinius riešutus, kaimo obuolius ir saldumynus; tokį maistą užgerdami anyžiniu arba medaus romu (priklausomai nuo vietovės). Šiuo metu kaimo vietovėse Finados vis dar švenčiamos skambant gitaroms, kartu su gėrimais ir gausiais valgiais.

Kai kuriuose miestuose Tenerifės šiaurėje, pavyzdžiui, San Juan de la Rambla ar La Guancha, švenčiamas ritualas, vadinamas „Los Santitos“ (mažieji šventieji). Lapkričio 1 d. rytą vaikai lankosi kaimynystėje su krepšiu rankoje ir beldžiasi į duris, kad gautų migdolų, graikinių riešutų, džiovintų figų ar kaštonų. Šiandien šiuos skanėstus dažniausiai pakeičia saldumynai.

Taigi panašumų tikrai randame ir su dabar populiariu Helovinu, todėl vietiniai tikrai švenčia ir linksminasi, o vaikai tą dieną į mokyklą eina su savo baisiausiais kostiumais.

Didžiosios Helovino šventės ir eitynės Tenerifėje

Miestelis San Andres

Bus siekiama pirmą kartą per Heloviną paversti San Andres tikru baisiu miestu. Organizatoriai ragina vietinius gyventojus persirengti, papuošti namus ir spalio 31 d. dalyti skanėstus tikru amerikietišku stiliumi.

Vyks ir šventinis paradas, kuris prasidės 20 val. Isidoro Torres aikštėje ir eis Guillén, Concepción, La Muralla ir Kultūros centro gatvėmis.
Šioje erdvėje, kuri taps siaubo namais, pasibaigus Helovino paradui, vyks vakarėlis visiems vaikams.

Helovino renginiai  Casa del Carnaval muziejuje Tenerifėje

Muziejuje Casa del Carnaval vėl Helovino renginiai! Visi renginiai nemokami, tik būtina registracija, nes vietų skaičius ribotas.

Helovino ir siaubo NEMOKAMOS dirbtuvės

Kada? Spalio 31 d. 17:00- 17:30 val. ir 17:30 – 18:00 val.

Kas Jūsų laukia? Šiose dirbtuvėse bus gaminami dekoratyviniai Helovino elementai, pavyzdžiui, vaiduokliai, moliūgai, vorai. Kartu su šiomis dirbtuvėlėmis bus ir veidų piešimas, todėl, jei baigsite dirbtuvėles iki jų pabaigos, galėsite pasidaryti makiažą.

Svarbu: prieš užsiėmimą reikia rezervuoti vietą, o jei negalite dalyvauti, paskambinkite 922046020, kad atšauktumėte užsiėmimą ir paliktumėte laisvą vietą kitam vaikui, norinčiam dalyvauti užsiėmime. Dėkojame. REGISTRUOKITE TIK VAIKĄ, LYDINTIS (-I) SUAUGĘS (-I) ASMUO (-YS) TURI ĮRAŠYTI TAI REGISTRACIJOS FORMOJE.

Kur? Lokacija žemėlapyje.

Helovino istorijų pasakojimas

Kada? Spalio 31 d. nuo 18:00 iki 18:45 val.

Kas Jūsų laukia? Mėgaukitės interaktyviu istorijų pasakojimu, kuriame kiekvienas taps istorijos dalimi! Siaubą keliantis pasakojimas vaikams: galėsite pasiklausyti šiurpą keliančių istorijų.

Svarbu: Vietą turite rezervuoti prieš užsiėmimą, o jei negalėsite dalyvauti, paskambinkite 922046020, kad atšauktumėte užsiėmimą ir paliktumėte laisvą vietą kitam vaikui, norinčiam dalyvauti. Dėkojame. REGISTRUOKITE TIK VAIKĄ, LYDINTIS (-I) SUAUGĘS (-I) ASMUO (-YS) TURI ĮRAŠYTI TAI REGISTRACIJOS FORMOJE.

Kur? Lokacija žemėlapyje.

Siaubingos ekskursijos vaikams po Casa del Carnaval

Kada? Spalio 31 d., 19:00 ir 19:45 val.

Kas Jūsų laukia? Siaubinga ekskursija po muziejų.

Svarbu: pritaikytos 6-10 metų vaikams. TIK ISPANŲ KALBA. REZERVUOTI VIETĄ PRIVALOMA, be rezervacijos negalėsite dalyvauti užsiėmimuose. Šiuose maršrutuose gali dalyvauti ne daugiau kaip 25 vaikai, juos galima rezervuoti tik vaikams ir ne daugiau kaip 1 lydinčiajam asmeniui. Jos yra visiškai NEMOKAMOS, o norėdami dalyvauti užsiėmimuose, turite rezervuoti savo vietą. Visose šiose veiklose vietų skaičius ir pamainos yra ribotos, todėl savo vietą privalote rezervuoti iš anksto svetainėje, skiltyje „Kultūrinių veiklų registracija”. Jei negalėsite atvykti, privalote apie tai pranešti Karnavalo namams prieš 24 valandas telefonu 922046020.

Kur? Lokacija žemėlapyje.

Siaubingos teatralizuotos ekskursijos suaugusiesiems ir vaikams nuo 11 metų

Kada? Spalio 31 d., 20:30 ir 21:15 val.

Kas Jūsų laukia? Siaubinga teatralizuota ekskursija po muziejų.

Svarbu: TIK ISPANŲ KALBA. REZERVACIJA PRIVALOMA, be rezervacijos negalėsite patekti į užsiėmimą. Šiuose maršrutuose gali dalyvauti ne daugiau kaip 30 žmonių, todėl jei asmuo atvyks be rezervacijos, jis negalės dalyvauti užsiėmime. Visose šiose veiklose vietų skaičius ir pamainos yra ribotos, todėl savo vietą turite rezervuoti iš anksto, skiltyje „Kultūrinės veiklos registracija”. Jei negalėsite atvykti, apie tai turite pranešti Karnavalo namams prieš 24 valandas telefonu 922046020.

Kur? Lokacija žemėlapyje.

Nemokami Helovino renginiai prekybos centruose Tenerifėje

Daugybė prekybos centrų organizuoja Helovino renginius taip ne tik pritraukdami lankytojus, bet ir džiugindami mažuosius ir jų šeimas nemokomomis pramogomis.

Rosa prekybos centras kviečia į baisųjį Heloviną

Kada? Spalio 31 d. nuo 17:00 iki 21:00 val.

Kas Jūsų laukia? Milžiniškas drakonas, vaiduoklių automobilis, baisūs personažai, fotosienelė ir saldainių dalinimas. Daugiau informacijos Rosa prekybos centro Facebook’o paskyroje.

Kur? Lokacija žemėlapyje.

 

Galeon Outlet ir Helovino dirbtuvės bei šou

Kada? Spalio 21 ir 28 dienomis, nuo 17:30 val.

Kas Jūsų laukia? Spalio 21 dieną 17:30-20:30 val. vyks Helovyno dirbtuvės, per kurią bus kuriama pinjata. O spalio 28 dieną nuo 18:00 val. laukia Helovyno šou su filmų personažais. Daugiau informacijos Galeon Outlet Facebook’o paskyroje.

Kur? Lokacija žemėlapyje.

 

X-Sur prekybos centras

Kada? Spalio 28 d. ir 31 d. nuo 17:00 val.

Kas Jūsų laukia? Virtualios realybės šou, o spalio 31 dieną – Helovino žaidimai, siaubo tunelis ir 20:00 vakaro kulminacija – Helovino šou. Daugiau informacijos X-Sur Facebook’o paskyroje.

Kur? Lokacija žemėlapyje.

La Villa Puerto de la cruz

Kada? Spalio 20 d., 21 d., 27 d., 28 d. ir 31 d. nuo 18:00 val.

Kas Jūsų laukia? Pokštas arba skanėstas! Įvairios veiklos visai šeimai. Daugiau informacijos La Villa Facebook’o paskyroje.

Kur? Lokacija žemėlapyje.

Añaza Carrefour prekybos centras

Kada? Spalio 28 d. nuo 18:30 val.

Kas Jūsų laukia? Teroro paradas. Daugiau prekybos centro Facebook’o paskyroje. 

Kur? Lokacija žemėlapyje.

 

Centro Comercial Martiánez Puerto de la Cruz

Kada? Spalio 28 d. 18:30 val.

Kas Jūsų laukia? Drakonas, kuris apkeliaus visą prekybos centrą ir išgąsdins mūsų lankytojus.

Kur? Martianez prekybos centre.

 

Shopping center OASIS Las Americas

Kada? Spalio 29-31 d. nuo 17:00 val.

Kas Jūsų laukia? Mažųjų lauks veidelių piešimas, o vyresnių nei 16 metų ir baisybės.

Kur? OASIS shopping center, Las Americas.

Mokami Helovino renginiai Tenerifėje

Siaubo tunelis

Kada? Spalio 27-31 dienomis, nuo 19:30 iki 23:30 val.

Kas Jūsų laukia? Interaktyvus atrakcionas, sukurtas „House of Horror” arba „Scary Park” stiliumi, skerdyklos formatu, kur galvijai yra žmonės. Lankytojas eina nesibaigiančiais koridoriais ir patiria didelę įtampą ir siaubą dėl scenografijos, specialiųjų efektų ir aktorių, kurie yra Gyvuliai, labai supykę ant Žmonių.

Kur? Centro hípico y de ocio Xanadú parkingas, Calle los Gorones, 10, Guargacho, Arona

Svarbu: rekomenduojama nuo 8 metų.

Bilietai: įsigyti galite iš anksto.

Kavinė Kids&Coffees ir vaikų Helovinas

Kada? Spalio 21 d., spalio 22 d., spalio 27 d. ir spalio 31 d.

Kas Jūsų laukia? Daugybė renginių ir pramogų vaikams. Mažojo šefo užsiėmimas, keksiukų dekoravimas ir, žinoma, Helovino vakarėlis.

Kur? Kavinė Kids&Coffees

 

HELOVINO VAKARĖLIS Finca el carreton

Kada? Spalio 31 d., 17:30-19:30 val.

Kas Jūsų laukia? Baisiausias Helovino vakarėlis vaikams nuo 4 metų. Tuo atveju, jei norėsite aplankyti ūkį prieš renginį, jis duris atvers 16:00 val. Nepamirškite pasiimti savo bauginančio kostiumo. Būtina registracija – kontaktai nurodyti nuotraukoje.

Kur? Lokacija žemėlapyje.

Princess Di’s baras

Kada? Spalio 31 d., 19:00 val.

Kas Jūsų laukia? Vaikų Helovinas, žaidimai ir diskoteka.

Kur? Princess Di’s baras.

 

Blanco Mar Restaurant Tenerife

Kada? Spalio 31 d., 19:30 val.

Kas Jūsų laukia? Speciali Helovino vakarienė.

Kur? Blanco Mar Restaurant Tenerife.

 

The Rumpot gyvo garso baras

Kada? Spalio 31 d., 18:30 val.

Kas Jūsų laukia? Vaikų Helovinas, bufetas, prizai žaidimai ir diskoteka.

Kur? The Rumpot.

 

Kur pirkti Helovino atributiką ir kostiumus

Jolita Krickė

Jolita Krickė

Casa Lituana bendruomenės valdybos narė

Teksto kūrėja

Kelionės su vaikais https://www.facebook.com/keliaujamsuvaikais

2023 10 26

KULTŪRA

Renginiai, susitikimai, žmonės

Urtė Aleksandravičiūtė

Urtė Aleksandravičiūtė

Casa Lituana bendruomenės valdybos narė

Teksto adaptacija pagal oficialius šaltinius

2023 10 26

X