Įdomiausios apleistos ir išskirtinės vietos

Tenerifė vaikamsLankytinos vietos Tenerifėje

Įdomiausios apleistos ir išskirtinės vietos Tenerifėje. Savo patarimais dalinasi  Jolita Krickė ir Kelionės su vaikas

Pažinkime įdomiausias apleistas, išskirtines ir mažiau turistams žinomas vietas Tenerifėje. Beveik visos iš jų yra saugios lankytis su vaikais.

Raupsuotojų sanatorija (Abades, Arico)

Apleistų pastatų kompleksas Abades mieste. Iš pietinio greitkelio matosi ir šio komplekso bažnyčia. Sustoti galima prie Punta de Abona švyturio. Tai viena mistiškiausių vietų Tenerifėje.
Šis kompleksas turėjo virsti sergančiųjų raupsais izoliavimo vieta. Tačiau jie taip ir nebuvo čia apgyvendinti, nes projektas net nebuvo baigtas statyti. Naujų medicininių gydymo būdų sėkmė ir piliečių mentaliteto, kuris nepritarė ligonių uždarymui, pažanga pavertė tai nereikalingu statinių kompleksu.
Šiuo metu tai apleista, graffiti piešinių vieta, turinti šiek tiek nejaukią atmosferą, bet traukiantis savo dydžiu ir istorija.

Patarimai: įspėjame, kad patekti į Sanatorio de Abades pastatus draudžiama dėl griūties pavojaus. Be to, tai yra privati ​​nuosavybė, nors iš tikrųjų nėra fizinių kliūčių, trukdančių praeiti. Taigi sprendimas aplankyti jį bus jūsų pačių rizika. Pastatus saugiau pamatyti iš išorės. Jokiu būdu nevaikščiokite su šlepetėmis, ant žemės pilna aštrių daiktų.

La Gordejuela vandens siurblinės griuvėsiai (Los Realejos)

Šie griuvėsiai yra Los Realejos savivaldybėje, nuostabioje vietoje su dar nuostabesniu vaizdu. Tai nuostabaus grožio pakrantė ir įpūdingi griuvėsiai ant uolos krašto.
Remiantis Los Realejos miesto rotušės įrašais, pastatas buvo pastatytas 1903 m. ir naudojamas šaltinių vandeniui pompuoti maždaug 200 metrų virš jūros lygio iš Gordejuelos šaltinių į netoliese buvusias bananų plantacijas.
Tačiau siurblinė veikė tik 15 metų. Atsiradus elektrai ji nebebuvo tokia efektyvi ir reikalinga.
Patarimai: drąsiai keliaukite virš siurblinės esančiu taku, jis nesudėtingas žygiuoti ir su vaikais. Pasiimkite vandens ir grožėkitės puikiais vaizdais bei “karališku”

Termoelektrinės antena (El Medano, Granadilla)

Mes šią vietą vadiname “kosmine lėkšte”. Įspūdingo dydžio lėkštė su dar įspūdingesne bei mistiškesne istorija. Tai, kas turėjo tapti saulės termoelektrine, galiausiai tapo viena iš apleistų vietų saloje. Keli metrai nuo Montaña Pelada, El Médano rajone, tebėra milžiniška antena.
2008 m. gruodžio mėn. pradėta statyti termoelektrinę saulės elektrinę. Biudžetas buvo įspūdingas ir viršijo 100 milijonų eurų. Tai turėjo tapti geriausia saulės šiluminė technologija pasaulyje. Tačiau kaimynystėje gyvenę žmonės priešinosi visų leidimų neturinčiams projektui. Tarsi to būtų negana, ji buvo statoma ant saugomos žemės.
Pastaruoju metu ji traukia fotografus ir kitus lankytojus dėl įdomių nuotraukų ypač saulėlydžio metu, kai sukuriama neįtikėtinos spalvos ir kontrastai.
Patarimai: kadangi vieta apleista, kai kurie žmonės ją naudoja kaip sąvartyną, o apylinkės yra pilnos šiukšlių – kėdžių, sofų ir pan. Šią vietą galite drąsiai lankyti su vaikais, tačiau būkite atsargūs dėl besimėtančių šiukšlių ir jau išdaužytų antenos veidrodinių stiklų.

„El Esqueleto“ („Seletas“), La Mantazoje

Kaip dažnai šioje saloje vyksta, tai ir šis projektas pradėtas be reikiamų statybos leidimų ir negavus aplinkosaugos pritarimo.
Dvi milžiniškos 15 aukštų metalo ir betono konstrukcijos, pradėtos statyti dar 70-aisiais. Ir tai turėjo būti viešbutis. Miesto taryba prieš kelerius metus turėjo ją uždaryti aukštomis tvoromis, nes tai buvo viena iš drąsiausių pramogų vaikščioti šiuo taku, iš kurio atsiveria vaizdas į uolą. Prieš kelis metus buvo priimtas sprendimas, kad reikia šiuos griaučius nugriauti. Vietos valdžiai taip ir nepavyko nustatyti tikrųjų šių griuvėsių savininkų.
Patarimai: arti prie šių griuvėsių šiuo metu patekti neįmanoma, tačiau “pasigrožėti” iš aukštai tikrai saugu.

Neptūno viešbutis pakeliui į Banjamar 

1964 m. Balandžio 16 d. Bajamaras buvo paskelbtas turistų lankomiausia sritimi, kur rugpjūčio mėnesiais praktiškai nelikdavo laisvų viešbučio kambarių.
Atsiradus vis daugiau alternatyvių poilsio ir turizmo vietų salos lėmė šio viešbučio “auksinių laikų” pabaigą. Nuo tada šis kompleksas dažniaus minimas vandalizmo ir gaisrų suvestinėse.
Vis dažniau galima išgirsti planus apie atgaivinimą šios legendinės vietos, tačiau deja kol kas viskas dar tik planų ir kalbų lygyje.
Patarimai: pamatysite šį pastatų kompleksą ir suprasite, kokia skaudi patirtis palietė šią vietą važiuodami pasgrožėti Bajamar bangų mūša ar Punto de Hidalgo gražiuoju paplūdimiu.

Banginio griaučiai Los Silos miestelyje

Didelio banginio skeletas Los Silose tapo vienu iš patraukliausių miestelio pakrantės elementų. Tai maždaug 15 metrų ilgio banginio, tikro skeletinio banginio, skulptūra, pastatyta 2008 metais.
Šia griaučiai yra vieno iš tokių banginių, kurio

Moters statula Santa Ursula

Tai jokiu būdu nėra apleista ar kitokia nejauki vieta, tačiau kad ji yra išskirtinė ir kitokia, tai faktas. Įspūdinga moteris statula su gėlėmis.
Milžiniška 4 metrų aukščio statula yra La Quinta sode, Santa Ursuloje. Ji yra savivaldybės simbolis, be to tai tapo puikia vieta nuostabioms nuotraukoms.

Punto Teno švyturys

Tai nuostabi vieta palydėti saulę ir nukeliauti į Tenerifės “pasaulio kraštą”. Tai labiausiai į vakarus nutolęs Tenerifės taškas, kuriame yra tarso iš atviruko paimtas švyturys. Tiesiog stebuklinga!
Dėl sunkiai pasiekiamo pėsčiomis ir keliais Teno kaimo parkas šimtmečius gyveno izoliuotas nuo likusios salos. Šios atokios vietos gyventojai siauru taku turėjo nuvažiuoti keturias valandas iki artimiausio miesto Buenavista del Norte. Tačiau ši izoliacija leido Punta de Teno kraštovaizdžiui išlikti nepažeistam per visą Tenerifės istoriją.
Nuo mažos Punta de Teno įlankos galima pamatyti Los Gigantes uolų ir La Gomera salos panoramą. Punta de Teno – vienas iš septynių salos švyturių, jis buvo pastatytas 1897 m.
Patarimai: iki šių metų pavasario dienos metu patekti buvo galima tik autobusu iš Buenavista. Tačiau nuo kovo mėnesio ši linija uždaryta ir pradėti kelio darbai.
Esate aplankę kurią nors iš šių vietų? Ar mėgstate lankyti tokias neturistines vietas?
Jolita Krickė

Jolita Krickė

Casa Lituana bendruomenės valdybos narė

Teksto kūrėja

Kelionės su vaiku https://www.facebook.com/keliaujamsuvaikais

2022 06 30

KULTŪRA

Renginiai, susitikimai, žmonės

Urtė Aleksandravičiūtė

Urtė Aleksandravičiūtė

Casa Lituana bendruomenės valdybos narė

Teksto adaptacija pagal oficialius šaltinius

2022 06 30

X