Išsamus maisto turgų gidas

Tenerifė vaikamsLankytinos vietos Tenerifėje

Išsamus maisto turgų gidas Tenerifėje. Savo patarimais dalinasi  Jolita Krickė ir Kelionės su vaikas

Kaip ir visoje Ispanijoje, taip ir Kanarų salose turgūs yra ne tik apsipirkimo vieta, bet ir kultūros dalis, bendravimo vieta, susitikimo vieta. Dažniau lankantis jie jau paklausia, kaip vaikai, kodėl šiandien neatvyko drauge, jau pasikeiti telefonais, nes paprasčiau parašyti iš anksto, ką norėsi nupirkti ir nereiks lėkti labai anksti, kad gautum ko nori, o ne kas liko.

Laikinieji maisto turgūs miesto aikštėse

Laikinieji kaip aš vadinu – tai tokie mobilūs turgeliai, kurie atvyksta dažniausiai į miesto aikštes kiekvieną savaitę numatytu laiku. Produkcija yra ūkininkų, dažnai tie patys savaitgalį būna ir uždaruose turguose. Kai kuriuose miestuose tai vieninteliai turgūs, kurie vyksta, nes tiesiog uždarų tam pritaikytų patalpų nėra.
Sąrašas nebaigtinis, tikrai jų yra daugiau saloje (pasidalinkite atrastus, papildysime mūsų sąrašą):
Alcala pirmadieniais nuo 9 iki 13 val.
Playa san Juan trečiadieniais 9-13 val.
El Medano trečiadieniais 8-13 val.
Guimar sekmadieniais 7-13 val. ir ketvirtadieniais 16-20 val.

Ūkininkų turgūs (mercado del agricultor) 

Tai tokie kaip aš vadinu uždari turgūs prekybiniuose angaruose. Dažniausiai jie vyksta savaitgaliais iki pietų ir ten galite rasti didžiausią pasirinkimą vietinių ūkininkų užaugintų vaisių, daržovių, sūrio, mėsos ar net žuvies.
Sąrašas nebaigtinis, nes tolstant į šiaurinę dalį, jų ten yra tikrai labai daug:
El Medano šeštadieniais – sekmadieniais 8-14 val.
Las Chafiras šeštadieniais – sekmadieniais 8-14 val.
Adeje šeštadieniais – sekmadieniais 8-14 val. ir trečiadieniais 15-19 val.
Fasnia šeštadieniais – sekmadieniais 8-14 val.
La Guancha šeštadieniais – sekmadieniais 8-13:30 val.
Tacoronte šeštadieniais – sekmadieniais 8-14 val.
Tegueste šeštadieniais – sekmadieniais 8-14 val.
La Oratava šeštadieniais 8-14 val.

La Recova turgus arba „Nuestra Señora de África Market“

Atskiro dėmesio vertas mano jau ankstesniuose postuose minėtas didysis senasis sostinės turgus La Recova turgus arba „Nuestra Señora de África Market“, atidarytas 1944 m.
Dirba jis kasdieną nuo 7 val. iki 15 val., sekmadienį iki 14 val. Tai autentiškas maisto turgus Santa Cruz. Turguje yra virš 200 prekystalių su maisto produktais – mėsos, žuvies, sūrio, medaus, daržovių ir vaisių, prieskonių, konditerijos. Taip pat rasite virš 20 kioskelių, siūlančių kitus daiktus, kaip rankdarbiai, vietiniai suvenyrai. Būtinai paskanaukite šviežių ir čia pat Jums pagamintų jūrų gėrybių – žuvies skyriuje apačioje, jūs galite išsirinkti, ko tik norite ir jums čia pat pagamins ir patieks. Ir būtinai su vaikais nueikite į naminius ledus gaminančią ledainę Gelato del Mercato. Nebijokite paprašyti paskanauti visų, nes skonių rasite gana neįprastų – kaktusų vaisių, obuolių su imbieru, figų, su šafranu, raudonų paprikų ir dar įvairiausių skonių ledų. Išduosime paslaptį, kad jų galite nusipirkti tokiu pačių pavadinimu besivadinančioje ledainėje Los Cristianos.

Ką perkame turguose?

Vaisiai ir daržovės – dauguma jų, kurias parduoda čia yra auginamos Kanarų salose.
Papajos, bananai (platanas), pomidorai, avokadai, bulvės, moliūgai, morkos, kukurūzai, citrinos bei žalumynai (salotos, aromatinės žolės) neturi sezoniškumo ir visais metų laikais galite jų nusipirkti šviežių.
Tenerifėje auginamos cukinijos, baklažanai, brokoliai, kalafiorai ir kitos daržovės – todėl galite mėgautis skaniomis ir šviežiomis daržovėmis visais metų laikais. Čia gausite net ir mums įprastų burokėlių bei ridikėlių.
Apie rugsėjo/spalio mėnesį sulaukiame saldžiųjų sultingų mangų sezono. Man asmeniškai Kanaruose augantys mangai prilygsta Azijoje ragautiems.
Figos ir migdolai – žydi vasario mėnesį, o derlių ragaujame rugsėjo mėnesį. Vynuogių sezonas taip pat prasideda rugsėjo mėnesį.
Šiuo metu, vasario/kovo mėnesiais prasideda vietinių arbūzų, melionių bei braškių sezonas.
Auga Kanarų salose (Gran Kanarijoje ir El Hierro) ir ananasai.
Ragaukite ir neįprastų vaisių – kriaušės meliono hibrido (peramelon), trijų spalvų drakono vaisių (baltu vidumi, raudonu vidumi ir geltonu vidumi), kaktuso vaisių, karambolų (jos čia saldžios), anonų (chirimoyo), nisperų.
Naminis ožkų sūris – baltas, rūkytas, brandintas, užtepėlės pavidalu (almagrote).
Patarimas: nesate tikri, prašykite paragauti (probar)😉 Taip išsirinksite jums labiausiai patinkantį.
Žuvis ir vietos jūros gėrybės – mes perkame Las Chafiras turguje.
Patarimas: visada pasikalbame su šeimininku, ar šviežias laimikis, būtinai pasakome, kaip gaminsime ir kokiam patiekalui perkame – labai pasiteisinęs reikalas – jei pasakau, kad gaminsiu taip mūsų šeimoje mėgstamą tartarą, man atpjauna iš tinkamiausio gabalėlio arba netgi nerekomenduoja šiandien pirkti ir sako neturintys tartarui tinkamos žuvies.
Vaisius ir daržoves galite pirkti ir specializuotose parduotuvėse, vadinamose Fruteria, prekybos centruose (jei norite pirkti prekybos centruose ir valgyti vietines daržoves ir vaisus, atkreipkite dėmesį į kilmės šalį). Daugiausiai pasirinkimo ir geriausią kokybės bei kainos santykį mano akimis siūlo Las Agaves fruteria. Didelį pasirinkimą rasite ir Finca del Caldera – Tenerifės lenko parduotuvėlė, kur galite įsigyti jo ir kitų salos ūkininkų užauginto derliaus.

Papildoma informacija.

Ne prie maisto, bet prie turgų temos – rankdarbių, drabužių ir sendaikčių turgūs:

El Medano šeštadieniais 9-14 val.
Fanabe turgus priešais The Duke Shops ketvirtadieniais ir šeštadieniais 9:00-14:00
Sendaikčių turgus Las Chafiras El rastro sekmadieniais 7:00-14:00
Sendaikčių turgus Rastro Guaza penktadienis-sekmadienis 8:30-14:30
Sendaikčių turgus sostinėje sekmadieniais 9:00-15:00
Mėgstate apsipirkinėti turguose? O keliaudami ragauti įvairius naujus produktus?
Jolita Krickė

Jolita Krickė

Casa Lituana bendruomenės valdybos narė

Teksto kūrėja

Kelionės su vaiku https://www.facebook.com/keliaujamsuvaikais

2022 07 04

KULTŪRA

Renginiai, susitikimai, žmonės

Urtė Aleksandravičiūtė

Urtė Aleksandravičiūtė

Casa Lituana bendruomenės valdybos narė

Teksto adaptacija pagal oficialius šaltinius

2022 07 04

X