Muziejai Tenerifėje. Savo patarimais dalinasi  Jolita Krickė ir Kelionės su vaikas

Mokslo ir kosmoso muziejus 

Aprašymas: Mokslo ir kosmoso muziejus pristato mokslą iš arti. 1993 m. Tenerifės salos tarybos ir Kanarų salų astrofizikos instituto iniciatyva buvo įsteigtas šis muziejus. Tai buvo labai naudingas veiksmas “išverčiant” Visatos mokslo atradimus į linksmesnę ir visiems suprantamą kalbą.
Šiame tradicinių muziejų ir atradimų centro derinyje rasite beveik šimtą eksperimentų, susijusių su trimis pagrindinėmis temomis: „Žmogaus kūnas“, „Kaip jis veikia?“ Ir „Kosmosas“, jau nekalbant apie atskirus įspūdingus monografinius kambarius.
Kainos: Įėjimas 5 EUR, bet penktadieniais ir šeštadieniais nuo 16 val. nemokamas. Vaikams iki 8 metų nemokamas įėjimas visada.
Vieta saloje: šiaurės Tenerifė, La Lagūna.
Pliusai: Čia daug interaktyvių ekspozicijų, erdvė mažiausiems – skirta jaunesniems vaikams (iki 6 metų) su eksperimentais, kuriuos jie supras ir galės atlikti. Tai tiek tradicinis muziejus, tiek atradimų centras, kur galėsite iš pirmų lūpų sužinoti apie mokslo paslaptis. Idėjomis ir patirtimi trykštantis muziejus, kuriame jūs užimate pagrindinį vaidmenį – galima liesti, lipti, įjungti, išjungti… Vyresniems nei 5 metų vaikams kils labai daug klausimų – pasiruoškite…
Minusai: daugelio eksponatų aprašymų buvo tik ispaniški, teks pasinaudoti mobiliuoju vertėju.
Patarimai: lankykitės Jums patogiu metu, jei lankysitės nemokamu laiku – sutaupysite, muziejus tikrai nebūna ypatingai perkrautas. Planuokite muziejuje praleisti bent porą valandų.
Tuo pačiu aplankykite ir La Lagūna miestą – buvusią salos sostinę. Tai universitetų miestas, su išskirtine architektūra ir dvasia.

Gamtos ir archeologijos muziejus

Aprašymas: muziejaus ekspozicijas paruošė trys pagrindinės mokslo institucijoss: Tenerifės archeologijos muziejus, Kanarų bioantropologijos institutas ir Tenerifės gamtos mokslų muziejus.
Pirmame ir antrame aukštuose yra archeologijos ir botanikos skyriai. Sužinosite apie Kanarų archeologiją, pamatysite uolų raižinius, keramiką, įrankius, indus. Sužinosite botaninę salų istoriją, bestuburius, stuburinius. Gamtos mokslų salėje antrame aukšte galima pamatyti mineralų, uolienų, fosilijų ir jūrų biologijos kolekciją, taip pat įspūdingą meteoritų kolekciją iš Šiaurės Vakarų Afrikos.
Gamtos ir žmogaus muziejus laikomas vienu garsiausių muziejų, skirtų mumifikuotų žmogaus palaikų konservavimui ir demonstravimui. „Guanche“ (pirmųjų salos gyventojų) mumijų kolekcija yra unikali visame pasaulyje.
Kainos: Įėjimas 5 EUR, nemokamas įėjimas visiems lankytojams penktadieniais ir šeštadieniais nuo 16 val iki darbo pabaigos.
Vieta saloje: Tenerifės sostinėje, Santa Cruz.
Pliusai: sužinosite Kanarų salyno atsiradimo faktus, pamatysite kokie gyvūnai gyvena sausumoje ir vandenyne, netgi rasite tikras mumijas, laikomas šaldytuvuose. Žinoma iš vaikų sulaukėme daug klausimų apie šias mumijas.
Minusai: muziejus nuostabus, gal trūksta daugiau interaktyvumo.
Patarimai: muziejui skirkite bent 1.5-2 val.

Karnavalo muziejus (Casa de Carnaval) Tenerifėje

Karnavalo ištakos Kanarų salyne siekia XVI amžių. XVIII amžiuje tai tapo jau tradicija – žmonės mėgavosi šokiais ir šventėmis gatvėse. Istorikai teigia, kad tai buvo šventė, kuri prieštarauja iš anksto nustatytoms taisyklėms ir socialiniams standartams ir tapo laisvės, džiaugsmo išraiška.
Anot to meto keliautojų ir metraštininkų, XVIII amžiaus karnavalai buvo šventė ir aukštesniųjų sluoksnių baliams ir pokyliams, ir žmonėms populiaresniuose vakarėliuose. Jie visi šventė karnavalą, nepaisant religinio ir pilietinio draudimo rengti balius ir dėvėti kaukes viešojoje gatvėje.
XIX amžiuje, be tradicinių šokių, atsirado ir naujos rūšies šventiniai renginiai (gatvės lenktynės, parodos ir konkursai).
Tenerifės karnavalas tapo antru populiariausiu karnavalu pasaulyje po Rio de Žaneiro Brazilijoje dėl savo žavesio, konkursų, gatvės vakarėlių ir koncertų kokybės bei autentiškumo.
Šiuo metu jau antri metai dėl Covid-19 situacijos Tenerifėje neorganizuojami, tačiau mini šventės visgi organizuojamos mokyklose, o vaikams vasario paskutinę savaitę yra Karnavalo atostogos.
Šiais metais Karnavalas planuojamas birželio mėnesį, o mes per vaikų Karnavalo atostogas aplankėme Tenerifės sostinėje Santa Cruz esantį Karnavalo muziejų.
Muziejus nemokamas. Dirba kasdieną nuo 10:00 iki 18:30 val.
Internetinis puslapis: https://casacarnavalsantacruz.com/
Patarimai: Muziejus nedidelis, užtruksite iki valandos, tačiau tikrai rekomenduojame.
Erdvėje yra nuolatinė ekspozicija su kostiumais ir išskirtiniais karnavalo elementais. Be jokios abejonės, apsilankymas Casa del Carnaval bus unikali patirtis dėl įvairių skaitmeninių programų, leidžiančių lankytojui pajusti, kaip švenčiamas Karnavalas Tenerifėje.
Mums didžiausią įspūdį paliko tikri ir autentiški karnavalo kostiumai! Gražių ir spalvingų įspūdžių!
Originalus straipsnis Tenerifėje su vaikais: muziejai
Jolita Krickė

Jolita Krickė

Casa Lituana bendruomenės valdybos narė

Teksto kūrėja

Kelionės su vaiku https://www.facebook.com/keliaujamsuvaikais

2022 06 28

KULTŪRA

Renginiai, susitikimai, žmonės

Urtė Aleksandravičiūtė

Urtė Aleksandravičiūtė

Casa Lituana bendruomenės valdybos narė

Teksto adaptacija pagal oficialius šaltinius

2022 06 28

X