Nacionalinis parkas Anaga | Žygiai

nagos miškai, Tenerifė, žygiai, lankytinos vietos

Tenerifė garsėja vaizdingais Anagos kalnais (Montes de Anaga), esančiais šiaurės rytinėje dalyje.

Kalnuose įrengti pėsčiųjų takai, vingiuojantys pro vešlios augmenijos kupinus miškus – tai tikras žygeivių rojus. Anagos kalnai turi daug įdomių vietų, kuriose gausu archeologinių salos pėdsakų. Vaizduotę žadina ir jaukūs maži kaimeliai, kur vietiniai gyvena olose. Užkilus į kalvas galima pasidairyti po apylinkes nuo panoraminių aikštelių.

Vieta:

Išvyka į nacionalinį parką Anaga nukels Jus į reliktinį mišką. Prieš 20-50 mln. metų panašūs miškai dengė didžiąją Žemės sausumos dalį, tačiau vėliau beveik visur išnyko dėl ledynmečių. Mūsų laikais tokį mišką dar galima pamatyti nebent La Gomeroje ir šiaurinėje Tenerifės dalyje - Anagos gamtiniame parke.

Galima suderinti su žygiu Carmen del Cruz -> Punto Hidalgo arba prie Anagos švyturio (Chamorga).

Pakeliui verta aplankyti ir senąją Tenerifės sostinę La Laguna (puikiai išlikęs pirmasis pasaulyje ispanų kolonijinis miestas, UNESCO paveldas).

Medžiaga paruošta: Casa Lituana savanorių

Daugiau apie žygius ir jų maršrutus rasite žemiau pateiktose nuorodose

Vieta:

Įspūdžiai iš žygio po paslaptingąjį Anagos mišką

Žygis po Anagos miškus kartu su lietuvių bendruomene Tenerifėje - tai puikus, aktyvus šeštadienio laikas. Šį kartą buvo viskas įdomiau.

Dažniausiai lietuviai saloje apsistoja pietinėje, pietvakarinėje salos dalyje, kur visada vyrauja amžinas pavasaris su amžinai geru oru. Tik ne šį rudenio rytą. Jau nuo ankstyvo ryto daugelį pažadino ne žadintuvas į suplanuotą žygį, bet lietus su perkūnija ir žaibais.

Visi susisiekiame klausimu, ar einame? Lietus trumpalaikis čia. Tad saulei besiskverbiant pro debesiukus visi patraukiame link šiaurinės Tenerifės dalies - į Anagos miškus. Kelias puikiu greitkeliu neprailgsta. Lietuvių bendruomenė saloje labai draugiška, tad net valandą vėluojančių ir pasiklydusių draugų mielai palaukia.

Prasideda mūsų žygis. Numatomas 5 km maršrutas klasifikuojamas kaip lengvas, tinkamas visai šeimai ir neturėtų užtrukti ilgiau kaip 2 val. Suplanavę po žygio papietauti, pasimaudyti ir pasigrožėti bangomis Bajamar miestelyje. Tarp žygeivių - ir vos 2 metukų berniukas, kuris visą žygio laiką miegojo tėčio nešamoje nešioklėje.

Vaikai greitai susipažino, skubėjo būti pirmi - vedliai, o mes visą savaitę nesimatę, pasinėrėme į pokalbius. Vaizdai žaliame miške, po lietaus lietuviška drėgme alsuojantys medžiai užgniaužią kvapą. Lauramedžiai vienas už kitą gražesni.

Tačiau žygio pavadinimas "PASLAPTINGAS" mus užklumpa netoli pusiaukelio. Pradeda ne lyti, bet pliaupti. Kalnų takeliai akimirksniu patampa upeliais. Visa laimė tikrai nebuvo šalta. Visi paspartiname žingsnį ir po 10-15min. jau būname Cruz del Carmen kavinukėje. Bet iki tol mes būname visi šlapi.

Išgeriame kavos, pasivaišiname užkandžiais ir, nesulaukę saulutės, išsikviečiame taksi, kuris vairuotojus likusią kelio dalį nuvežtų iki paliktų automobilių. Ši paslauga mums papildomai kainavo apie 4 eurus (nors taksi iki mūsų kalnuose turėjo važiuoti apie 15min).

Toks, kitoks buvo mūsų žygis su smagia kompanija ir gera nuotaika.

Ačiū už organizavimą Sauliui Liesiui ir visiems dalyvavusiems!

Parengė Agnė Pocienė

Data: 2019.10.26

Susitikimo vieta – San Cristóbal de La Laguna, Santa Cruz de Tenerife

renginiai žygiai Anaga

Sekite mus Facebook!

Sekite mus Facebook!

X