Natūralūs baseinai ir paplūdimiai

Tenerifė vaikamsLankytinos vietos Tenerifėje

Natūralūs baseinai ir paplūdimiai Tenerifėje. Savo patarimais dalinasi  Jolita Krickė ir Kelionės su vaikas

Natūralūs baseinai ir paplūdimiai

Tenerifėje gausu natūralių baseinų – tai uždaros erdvės, į kurias jūros vanduo dėl natūralaus susidarymo įsiskverbia be jokio žmogaus įsikišimo. Kai kurie iš jų turi įrengtą visą infrastruktūrą – laiptelius, takus, atitvarus, ar netgi suformuotus bei sutvarkytus baseinus. Paminėsiu keletą iš jų, bet neabejoju, jog atrasite ir daugiau, mažesnių, sau mielų baseinėlių bei paplūdimių. Mes su vaikais renkamės su gera infrastruktūra, saugius baseinus ir paplūdimius, prie kurių budi gelbėtojai. Be vaikų turbūt smagiau lankytis atokesnius, laukines ir natūralesnes vietas, tačiau su vaikais saugumas yra prioritetas. Taip pat saloje yra labai gražių paplūdimių, iki kurių reikia paeiti ar nulipti – tačiau su vaikais ypač mažesniais tai gali būti gana sudėtinga.

Bajamar natūralūs baseinai

Nepaisant bangų stiprumo atviroje jūroje, apsilankymas natūraliuose Bajamaro baseinuose, esančiuose Tenerifės šiaurės rytuose, visada džiugins. Yra du dideli baseinai ir mažesnis, skirtas vaikams, nuo jūros apsaugotas auksinio smėlio paplūdimys. Yra gerai prižiūrimi įrenginiai, rampos ir turėklai, einantys į baseinus ir iš jų, netoliese esančios parduotuvės, restoranai ir daugybė smagių atostogų užsiėmimų. Bajamaras dabar yra pripažintas vienu geriausių natūralių ir šeimai tinkamų vandens parkų. Jei lankysitės dieną, kai jūra yra banguota, paruoškite savo fotoaparatą – Bajamar paplūdimys mūsų šeimai ypatingai patinka – ne tik dėl maudynių, bet ir dėl bangų „terapijos“.

Punto de Hidalgo baseinai

Jūros vandens baseinai yra puikiai įrengti maudytis, juose yra dušai, prieigos galimybės, pritaikytos žmonėms su judėjimo negalia. Budi gelbėtojai.
La Jaquita baseinai Alcala – pakrantė priešais Gran Melia Palacio Isora ties Alcala per pastaruosius kelerius metus buvo labai pakeista, atnaujinta bei sutvarkyta. Natūralus „La Jaquita“ baseinas, kuriame dabar puikuojasi patrauklus juodo smėlio paplūdimys, yra vienas iš prašmatniausių tokio tipo Tenerifėje.

 

El Caleton baseinai Garachico

Tenerifės šiaurėje esantys natūralūs baseinai. Pamatykite La Culata uolas ir vaizdingas šiaurines salos pakrantes. Vasarą budi gelbėtojai, netoliese yra paplūdimys, naujas uostas ir daugybė nuostabių lankytinų vietų, kuriose galite valgyti ar apsipirkti.

Benijo ir Almaciga paplūdimys

Laukinis juodo smėlio paplūdimys, esantis Benijo kaimelyje, šiaurinėje Tenerifės pakrantėje, Anagos rajone. Paplūdimyje nėra jokios įrangos, tai laukinis paplūdimys, todėl nerasite gultų, skėčių ar gelbėtojų. Kelyje yra keli restoranai, kuriuose galite sustoti pakeliui – dauguma jų siūlo jūrų gėrybes ir žuvį. Rekomenduoju praleisti dieną aplankant šią vietovę, nesigailėsite ir galėsite aplankyti tiek Benijo, tiek Almaciga paplūdimį, tiek Roque de Las Bodegas paplūdimius, nes jie yra arti vienas kito. Jei matote didelį bangavimą, būkite labai atsargūs. Iki Benijo paplūdimio reikia lipti laipteliais, tačiau Almaciga paplūdimys pasiekamas labai lengvai, šalikelėje pasistačiaus automobilį.

El Socorro paplūdimys

Vienas iš Tenerifės paplūdimių, apdovanotų mėlyna vėliava, todėl jame yra visos reikalingos paslaugos, tokios kaip dušai, stebėjimo punktai, gelbėjimo ir gelbėtojai, tualetai, restoranai ir paplūdimio barai bei kt. Tačiau visada rekomenduojama elgtis atsargiai su vandenynu ir stebėti paplūdimyje plevėsuojančios vėliavos spalvą. Paplūdimys yra apie 230 metrų ilgio ir turi daug vietų automobiliams, todėl labai patogu eiti į šį paplūdimį tiek dėl patogumo statyti automobilius, tiek dėl vietos paplūdimyje, kur atsigulti. Šiame paplūdimyje taip pat dažnai galima pamatyti žmonių grupes su banglenčių pamokomis.

Las Terasitas paplūdimys

Auksinis smėlis driekiasi beveik 1,5 kilometro, palmės, ramus vanduo. Sako kad tai vienas gražiausių paplūdimių Tenerifės šiaurėje – mes aišku su tuo nesutinkame, bet vietiniai ir turistai mėgsta jį dėl balto smėlio. Šis paplūdimys, įsikūręs žemiau Anagos kalnų, šalia sostinės Santa Kruzo, San Andrés kaime. Patogumai – gultai, skėčiai nuo saulės, dušai, įvairūs barai bei restoranai.

La Tejita paplūdimys

La Tejita paplūdimys yra vienas įspūdingiausių ir gražiausių raudono smėlio paplūdimių Tenerifės saloje. Tai vienas didžiausių Tenerifės paplūdimių, turintis apie 1000 metrų ilgio pakrantę, idealiai tinkantis sportuoti, vaikščioti. Paplūdimyje yra plotas su gultais ir skėčiais. Nuo paplūdimio atsiveria įspūdingi vaizdai į Montana Roja ugnikalnį, kuriuo, jei norėsite, galėsite užlipti taku. Paplūdimys paprastai yra saugomas, tačiau visuomet patariama atkreipti dėmesį į iškeliamos vėliavos spalvą ir elgtis atsargiai. Jei matote dideles bangas, būkite atsargūs. Taip pat atkreipiame dėmesį, jog paplūdimys yra viename iš vėjuočiausių Tenerifės salos rajonų.

El Medano paplūdimys

Vienas iš geriausiai žinomų paplūdimių Tenerifės saloje. Kaip rodo jo pavadinimas, tai paplūdimys, esantis pačiame El Medano mieste, Granadilla de Abona savivaldybėje, visai netoli pietinio orouosto. Paplūdimyje yra dušai, gultai ir skėčiai. Tai vienas iš Tenerifės paplūdimių, apdovanotų mėlyna vėliava. El Medano paplūdimyje galite pajusti vietos atmosferą – čia ir restoranai, kavinės, savaitgalio turgus, rankdarbių prekystaliai. Galite pėsčiomis pakrante nueiti iki Leocadio Machado paplūdimio – jame rasite vandens sportų megėjus – burlenčių, jėgos aitvarų gerbėjus.

El Duque paplūdimys

Šis paplūdimys yra Adejės savivaldybėje, Tenerifės salos pietuose. El Duque paplūdimys apdovanotas mėlynąja vėliava, todėl jame yra visos reikalingos paslaugos, tokios kaip dušai, stebėjimo punktai, gelbėtojai, tualetai, vietovės restoranai, turizmo informacijos centras. Šis paplūdimys priklauso dvylikos Tenerifės paplūdimių grupei, pritaikytai neįgaliesiems, naudojantiems neįgaliųjų vežimėlius – patogu ir su kūdikiais, nes yra rampos ir takai. Paplūdimyje taip pat teikiama skėčių ir gultų nuomos paslauga.
El Duque paplūdimyje, kaip ir daugumoje šios srities paplūdimių, bangų nėra daug, nes jis yra apsaugotas molu, todėl normaliomis sąlygomis maudytis yra gana saugu. Taip pat šis paplūdimys yra mažiau vėjuotoje salos pusėje (pietvakarinėje Tenerifės salos pusėje), todėl dėl to dar maloniau mėgautis maudynėmis paplūdimyje. Minusas – jame visada gana daug žmonių.
Jolita Krickė

Jolita Krickė

Casa Lituana bendruomenės valdybos narė

Teksto kūrėja

Kelionės su vaiku https://www.facebook.com/keliaujamsuvaikais

2022 06 28

KULTŪRA

Renginiai, susitikimai, žmonės

Urtė Aleksandravičiūtė

Urtė Aleksandravičiūtė

Casa Lituana bendruomenės valdybos narė

Teksto adaptacija pagal oficialius šaltinius

2022 06 28

X