Šeštadienio žygis Taborno - Tamadite paplūdimys - Taborno

ŽygiaiLankytinos vietos

Šį šeštadienį atradome naują, mums dar nematytą Tenerifės kampelį. Žygiavome maršrutu Taborno – Afur – Playa de Tamadiste – Taborno. Tai – vienas iš sunkiausių, bet tuo pačiu ir vienas įspūdingiausių salos maršrutų.

Pirmieji kilometrai nuo Taborno iki Afur bažnytkaimio buvo lengvas pasivaikščiojimas per lauramedžių giraites, kalnų keteromis, grožintis nuostabiais žydinčių slėnių, tolimesnių kalnų viršūnių ir mėlynuojančio vandenyno vaizdais ir besiklausant pavasarinių paukščių giesmių.

Afure pailsėjome vietiniame bariuke ir patraukėme tolyn, link vandenyno. Takas vingiavo tarpeklio dugnu, kelis kartus kirtome šniokščiantį upelį, kuris, sutikęs lavos sienas, kriokliu krisdavo žemyn. Po geros valandos pasiekėme laukinį Tamadiste paplūdimį. Sukaitę puolėme atsigaivinti žydrose vandenyno bangose, tačiau netrukus gavome Atlanto pamoką – atsiritusi banga priminė mums, su kokia gamtos jėga susidūrėme. Laimei atsipirkome išgąsčiu ir nesunkiais sumušimais.

Atgal pasirinkome trumpesnį, tačiau statesnį maršrutą. Atrodė, kad tie 730 metrų pakilimo – ne toks jau baisus iššūkis, juk esame žygiavę pakildami ir virš kilometro, juolab čia – ne aukštikalnės, deguonies netrūks. Išsukę iš pagrindinio, gerai pažymėto turistinio tako netrukus supratome, kad lipti teks ožkų takais ir turbūt dar guančių laikais uolose iškirstais laipteliais, brautis pro nendrių, krūmų ir kaktusų sąžalynus, ropštis per milžiniškus riedulius ieškant nuolat dingstančio tako. Vis tik mūsų nedidelė, tačiau atkakli komanda nepasidavė pagundai grįžti į civilizuotesnį maršrutą ir vienas kitą padrąsindami vargais negalais įveikėme šį iššūkį.

Nuolat atsiveriantys vaizdai su kaupu atpirko išlietą prakaitą ir kraują, o puiki vakarienė etnografiniame restorane oloje apvainikavo nuostabią dieną.

Ačiū komandai už ištvermę, palaikymą, o Margaritai – už nuostabias nuotraukas bei video-įrašus.

KULTŪRA

Renginiai, susitikimai, žmonės

X