Susitikimas su rašytoju Donaldu Kajoku

Susitikimas su rašytoju Donaldu Kajoku Rasytoju diena Knygu namai Tenerifėje Renginiai tenerifėje

Susitikimas su rašytoju Donaldu Kajoku minint tarptautinę rašytojų dieną

 

Video tiltu suėjome jaukiam vakarui su poetu, eseistu, prozininku Donaldu Kajoku.

"Poetinį žaibą pakelti jau sunku dėl amžiaus. Prozą dar galima, dar patempiu." - sako poetas, eseistas D.Kajokas.

"Rašai daug žodžių, berašydamas pagauni vieną mintį, kuri tampa poezijos pirma, o kartais paskutine eilute. Nerimo vibracijos, po kurių ateidavo antra, trečia eilutė.
Poezija artima matematikai. Ir nors kitąkart šokama nuo taško A į tašką Z, tačiau loginė grandinė išlieka" - mintimis video tilte su svečiais dalijosi autorius.

"Poezija - tarsi namo statyba. Tuo metu, atrodo, sukūrei gražių eilėraščių, o bėgant metams tau jie pradeda atrodyti nieko verti. Lieka tarsi tuščias kevalas.
Skiriu eilėraščius nuo poezijos. Nes ne visi eilėraščiai yra poezija. Poetai per gyvenimą sukuria tik keletą gerų eilėraščių. Todėl ir mano poezijos rinkinys vadinasi
"Poezija, o gal ne ji?".

Poezijos rinkinys sudarytas iš eilėraščių. Perskaitęs visą poezijos knygą nuo pradžių iki galo, gauni papildomą krūvį, energiją. Todėl reikia skaityti tik geros poezijos rinkinius. Geras poetas įtrauks į savo poezijos tinklus tik tuo atveju, jeigu esi panašiame gyvenimo vingyje kaip ir pats poetas." - mąsto D. Kajokas.

Vakaro metu išgirdome ir eilėraštį, po kurio, pasak poeto, galvojo, žemesnio lygio jau neberašys. Nes kai parašai eilėraštį, rodos, jis pats geriausias ir niekad jo neparduotum. Po kurio laiko pamatai, kad ir už dyką atiduotum. Tad taip poezija kinta, auga.

"Jaunystėje mane pagavo Justino Marcinekevičiaus "Siena". Tai ir buvo to meto mano minčių bendrakeleivis. Eilėraštis atitiko mano to meto pamąstymus. Perskaitęs, jaučiausi tarsi apsvaigęs, apžavėtas. O perskaitęs po ilgesnio laiko suvokiau, kad šio eilėraščio mintis tiek giliai nebepaliečia, nes jau buvau kitame gyvenimo vingyje" - dalijosi D. Kajokas.

Tai buvo pirmasis Knygų namai Tenerifėje susitikimas su rašytoju video tiltu. Pavyko. Tęsime.

Iki kitų susitikimų,
Knygų namai Tenerifėje

Susitikimo vieta – Calle Lajial, 23, 38683 Santiago del Teide, Santa Cruz de Tenerife

Akimirkos iš susitikimo

 

Sekite mus Facebook!

Sekite mus Facebook!

X