Vairavimas ir automobilių nuoma

Tenerifė vaikamsLankytinos vietos Tenerifėje

Vairavimas ir automobilių nuoma Tenerifėje. Savo patarimais dalinasi  Jolita Krickė ir Kelionės su vaikas

Parkavimas

Parkavimas daugelyje vietų, netgi turistinėse vietose, parkavimas yra nemokamas.

Neparkuokite prie geltonos ar baltos ištisinės juostų – gresia bauda nuo 100 eur. O jei paliksite automobilį pėsčiųjų zonose (ant šaligatvio, pėsčiųjų tako) – bauda gali siekti ir 200 eur.

Yra vietų kurios pažymėtos mėlyna spalva – tai reiškia, kad jos yra mokamos, dairykitės aplink ir ieškokite parkomato – ir atidžiai skaitykite ar Jūsų konkrečiu laiku tikrai reikia mokėti.

CARGA/DESCARGA vietos – sudėtinga suprasti nemokantiems kalboms, o niuansų labai daug. Jei toje pažymėtoje vietoje dar yra ir geltona juosta ir/ar geltonas zigzagas ir pan. – geriau tokioje vietoje nepalikti automobilio išvis, net jei pagal valandas tas laikas kaip ir tinkamas.

Jei su tokiu užrašu vieta yra normali parkingo vieta, tik turinti apribojimą valandomis, palikti automobilį galima, tačiau Jūs turite labai aiškiai suprasti ne tik valandas, bet ir kitas rašytines pastabas prie ženklo ar apskritai ta vieta skirta tik iškrovimui, kokiu laiku ir dienomis galioja apribojimai, nes jei parašyta, jog galima parkuotis TIK švenčių ir nedarbo dienomis, tai šeštadienis Ispanijoje yra darbo diena ir ši išimtis galioja TIK sekmadieniui kaip nedarbo dienai arba šventinėms dienoms.

Požeminės ir antžeminės aikštelės su užrašu LIBRE/FREE nereiškia, kad jos nemokamos, tačiau reiškia, kad jų laisvų šiuo metu yra.

Įdomu 

Galioja labai geras pasiūlymas baudų apmokėjimui – jei sumokate per nurodytą laiką, mokate tik 50 proc. baudos. Tas galioja ne tik parkavimo pažeidimams, bet ir greičio viršijimui bei kitiems kelių eismo pažeidimams.
Patogu: policija dažnai turi ir mokėjimo kortelių skaitytuvus, todėl galite mokėti iškart vietoje 🙂
Automobilio „dingimas”: čia vis dar galite nerasti savo automobilio – čia vis dar veikia nutempimo sistema. Todėl parkuokitės labai atsakingai!

Kiti svarbūs ir įdomūs vairavimo ypatumai ir draudimai 

Negalima vairuoti iškišus pro langą rankos, nors tikrai dažnai pamatysite ispanus taip vairuojančius ir netgi pačius policininkus Bet už tai galite būti nubausti.
Negalima vairuoti su šlepetėmis ir iki pusės nuogam. Nesaugu, blaško kitų dėmesį…
Negalima vairuoti ir kalbėti telefonu – netgi už laikymą telefono rankoje Jūs galite būti nubausti.
Negalima vairuoti ir su ausinėmis ir tokiu „laisvų rankų” būdu kalbėtis telefonu. Telefonu galima kalbėtis tik automobiline (bluetooth) laisvų rankų sistema. Už pažeidimus dėl mobilaus telefono Jūs galite būti nubausti ir baudos čia už tai yra labai didelės nuo 200 eur iki 600 eur.
Teoriškai vairuojant Jūs negalite nei gerti vandens, kavos ar pan., nei valgyti.
Kėdutės privalomos vaikams iki 135 cm ūgio arba 12 metų, jei ūgis mažesnis. Deja, retas taksistas pasiūlys Jums kėdutes Autobusuose kėdutės nėra privalomos.
Greitis matuojamas ir stacionariais, ir mobiliais matuokliais (o paskutiniu metu negi iš oro – dronų pagalba). Mūsų žiniomis nėra 10 km paklaidos…
Pirmas matuoklis Jus pasitiks atskridus į pietinį oro uostą, ir išvažiavus į autostradą pietinių kurortų link. Ir dažniausiai jie fotografuoja į automobilių galą…
Važiavimas žiedu atskira tema. Pirma tai būkite labai atidūs, nes draugiški ispanai dažnai stabdo viduryje žiedo įleisti kitų automobilių. Be to žiūrėkite ženklus, nes yra tokių žiedų, kurie turi šalutinio kelio ženklus, vadinasi įvažiuojančius į žiedą teks įleisti kaip įvažiuojančius iš pagrindinio.
Kamščiai čia susidaro ir gana dažnai – rytiniai, vakariniai, dėl pakitusių oro sąlygų, pvz. lietaus.
Patarimas: važiuojate į oro uostą? Pasitikrinkite ar nėra susidariusi spūstis, nes apvažiuoti čia kalnuotose vietovėse, galimybių yra labai mažai, arba tokios galimybės nėra išvis.
Jolita Krickė

Jolita Krickė

Casa Lituana bendruomenės valdybos narė

Teksto kūrėja

Kelionės su vaiku https://www.facebook.com/keliaujamsuvaikais

2022 06 30

KULTŪRA

Renginiai, susitikimai, žmonės

Urtė Aleksandravičiūtė

Urtė Aleksandravičiūtė

Casa Lituana bendruomenės valdybos narė

Teksto adaptacija pagal oficialius šaltinius

2022 06 30

X