Vasario 16 – oji l 2022

Vasario 16-oji – išskirtinė diena mūsų tautai ir valstybei. Ji buvo ypatinga ir mūsų bendruomenei. Dėkojame, kad šventę kurėme kartu. Mūsų narių idėjos ir gebėjimai, pagalba ir patarimai tapo įsimintina Vasario 16-osios švente Tenerifėje.

Lietuvių bendruomenė minėti šią progą pradėjo jau vasario 12 –ą. Aktyviausi bendruomenės nariai rinkosi į žygį Las Lajas - Sobrero de Chasna, skirtą paminėti 104 Nepriklausomybės metines.
Žygyje, vedami Sauliaus Liesio, dalyvavo net 28 žygeiviai. Šeimos su vaikais pasirinko trumpesnį maršrutą. Po žygio visi susirinko bendram piknikui.
Pikniko zonoje visų laukė Agnės Pocienės ir Valdo Karpavičiaus paruošta šilta arbata ir kepamas mėsos kvapas. Papietavę jungėmės į glaudesnį būrį ir skaitėme Saulės Mickevičienės paruoštas eiles apie Lietuvą. Eilėraščius skaitė dideli ir maži. Draugiškai nutarėme, kad skaityti eiles piknikuose paversime gražia lietuvių tradicija ir sekančiam piknikui pasirinkome Bernardo Brazdžionio eiles.

 

Vasario 13 d. buvo aukojamos Šv. Mišios už Lietuvos valstybės atkūrimo 104 metines ir lietuvių bendruomenės narius Tenerifėje Santa Úrsula bažnyčioje, Adeje. Mišias ispanų kalba lydėjo Viktorijos Grajauskienės skaitinys lietuvių kalba.

Vasario 16-ąją, nuo ryto sugiedoję tautišką giesmę, plaukėme katamaranu, lydimi delfinų, lietuviškų dainų ir bendrystės. O vakare susitikome šventinei vakarienei "La Casa Nova" Country Club, kurios metu saloje viešintis režisierius Justinas Lingys pristatė dokumentinį filmą apie Vasario 16-osios akto signatarą Prezidentą Aleksandrą Stulginskį.
Vakaro metu mus linksmino vienas geriausių salos didžėjų – DJ Pablo Barrios.
Šventės metu su gimimo diena pasveikinome ir tokią gražią datą gimtadienį kartu su Lietuva mininčia mūsų bendruomenės narę Margaritą.

 

Ir tai dar ne viskas. Saulius Liesis, Tenerifės lietuvių bendruomenės iždininkas ir aktyvusis narys, kasdien burdamas lietuvius per sportą, žygius ir aktyvų laisvalaikį 🥎🍃🥊, Ispanijos 🇪🇸 lietuvių vardu dalyvavo pirmajame pasaulio Lietuvos istorijoje Lietuvos Protų K(l)ubo žaidimo finale Vasario 16 d. ir iškart po tiesioginės transliacijos tiesiai į šventę atvežė iškovotą pirmąją vietą.
Smagų žaidimo finalą galite pamatyti čia: https://fb.watch/bgqIEB-NR7/
Skaityti galite čia: https://pilietybe.lt/lietuvos-protu-klubas/

Lietuviai pasaulyje dažnai Vasario 16-ąją švenčia. Gal net labiau negu savo gimtadienį.
Kaip buvo minima Vasario 16-oji pasaulyje: https://www.lrt.lt/lituanica/pasaulio-lietuviu-balsas/753/1616758/nuo-taut

Dėkojame, kad buvote kartu.

Linkėdami gražių prisiminimų, dalinamės minėjimų akimirkomis: https://photos.app.goo.gl/pLXzDQ5UkrXGVgCo9

Sekite mus Facebook!

Sekite mus Facebook!

X