VĖLIAVOS ŽYGIS. TEIDĖ. PASAULIO LIETUVIŲ METAI 2019

Teide. Vėliavos Žygis. Kovo 17-oji Lietuvių bendruomenė Tenerifėje

Ar teko matyti saulėtekį? O ar teko matyti saulėtekį iš aukščiausio Ispanijos taško?

Kuris kalnų mėgėjas nesvajoja užkopti į aukščiausių kalnų viršūnes?

Minėdami 2019m. Pasaulio lietuvių metus, kovo 17 d. kopėme iškelti Lietuvos trispalvę į aukščiausią Ispanijos viršūnę - ugnikalnį Teide.

TEIDE TENERIFE Jordi Martos photography

Kopėme 3 grupėmis, pagal sudėtingumo lygį.

A GRUPĖ
Visas žygis pėsčiomis be nakvynės.

Kovo 17/18d. (sekmadienis/pirmadienis).

Pradėjome nuo Teidės ugnikalnio apačios (netoli prie Montaña Blanca, yra parkingas), naktį iš kovo 17 į 18 d. 3 val. nakties. Nuėjome apie 12 km, pakilome ~1450m. Viršūnę pasiekėme apie 8:00 val. ryto ir iškėlėme Lietuvos trispalvę.

B GRUPĖ
Žygis su tarpine nakvyne

Kovo 17/18d. (sekmadienis/pirmadienis).

Padėjome kopti nuo Teidės papėdės vakare. Užkopę iki 3270 m aukščio apsistojome kalnų trobelėje Refugio Altavista nakvoti . Žygį tęsėme anksti ryte, kad pasiektume Teidės viršūnę tekant saulei.

 

C GRUPĖ
Legviausiais kelias

Kovo 18d. (sekmadienis).

Susitinkome 8:30h Teide automobilių aikštelėje ir pirmuoju keltuvu 9 val. pakilome į Teidę. Likusį atstumą apie 800m įkopti užtrukome apie 30-40 min.

Neišdildomi įspūdžiai, kai atrodo, jog visas pasaulis tau po kojomis, nes stovi aukščiausio Europos ugnikalnio viršūnėje (3718 m), kai girdi tik savo širdies plakimą, nes visas mintis nupučia vėjas, o oro stygius tave apsvaigina. Taip šiemet mes paminėjome Kovo 11-ąją, Lietuvai ir mums,lietuviams, svarbią datą - Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dieną. Todėl šiai datai paminėti kvietėme bendruomenės narius kopti į aukščiausią Ispanijos tašką - Teidės ugnikalnio viršūnę - iškelti Lietuvos trispalvę ir taip pajusti LAISVĘ. Ir kiek daug mes galime.

Nuostabus jausmas užklupo visus žygio dalyvius, nes kaip vienas iš žygeivių Vytautas Ulozas rašė: “Įsivaizduokit, kad einat į svečius pas draugus, gyvenančius devynaukščio viršuje. Dingsta elektra, liftas neveikia. Įsijungiat prožektorių ir lipat į viršų. Lipat, lipat. Ir tie laiptai nesibaigia valandą, antrą, trečią, ketvirtą... Dar pridėkit temperatūrą artimą 0 ‘C ir kaulus stingdantį žvarbų vėją. Maždaug taip reikėtų įsivaizduoti kopimą į Teidę... Tas virpulys širdyje, kai rankoje laikai Lietuvos trispalvę ir supranti, kad patirti visa tai nebūtų įmanoma, jei ne LAISVĖ”.

Žygio faktai:
A GRUPĖ (vedlys Martynas Mikelėnas). Visas žygis pėsčiomis be nakvynės nuo kraterio papėdės iki viršūnės. “Už laisvę atsikelti 01:00 nakties ir 03:00 pradėti šaltą pasivaikščiojimą su 1400m pakilimu.” - Martynas.

B GRUPĖ (vedlys Remis Van). Žygis su tarpine nakvyne nuo kraterio papėdės iki viršūnės. Vakare grupė pakilo į 3260m aukštį, tuomet nakvynė kalnų prieglobsčio namelyje Refugio Altavista del Teide, ir toliau 04:00 ryto - į viršūnę. “Miegojome šiltai, bet miegas tokiame aukštyje nėra paprastas dėl išretėjusio oro”- Remis.

C GRUPĖ (vedlys Kęstutis Kasperavičius). Pirmuoju keltuvu 9 val. kylame į Teidę į 3555m ir žygiuojame į viršūnę.
Atstumas apie 160m, kopimo trukmė apie 40 min. “Laisvės vardan, aukščiausiame Ispanijos taške, snaudžiančiame El Teide ugnikalnyje iškelta Lietuvos vėliava. Ačiū lietuvių bendruomenės nariams ir nuostabiajam vadui Kęstučiui Kasperavičiui!” -Agne ST

"Trispalvės žygis į ugnikalnio viršūnę"
Straipsnio autorius: Viktorija Butautis
Pasaulio lietuvis (World Lithuanian) balandis 2019.

Sekite mus Facebook!

Sekite mus Facebook!

X