Virtualus spektaklis Žalia gyva

Spektaklis vaikams Zalia gyva lietuviu bendruomene Tenerifeje Renginiai

Gruodžio 28 d. įvyko Teatro vaikams “Teatriukas” nuotolinis spektaklis “ŽALIA GYVA”, skirtas Tenerifėje gyvenančioms lietuvių šeimoms.

Spektaklį organizavo Lietuvių bendruomenė Tenerifėje “Casa Lituana” kartu su lituanistine mokykla Baltic International School in Tenerife. Spektaklis buvo sukurtas pagal tikras Vilniaus vaikų istorijas. „Žalia gyva“ – tai senas vaikų žaidimas. Jį Vilniuje ir miesto apylinkėse žaidė pokario vaikai. Bet kuriuo momentu vaikas galėjo ištarti „žalia gyva", o draugas turėjo parodyti prie savo kūno glaudžiamą žalią, gyvą lapą, gėlės žiedą ar pan. Žiemą tai buvo nelengva užduotis! Profesionali kūrybinė grupė, pasitelkusi nuotraukas, literatūrinę medžiagą, gyvus prisiminimus kūrybiškai ir jautriai sudėliojo originalų scenarijų, kurio veikėjai – įvairių tautybių, įvairių laikotarpių mažieji Vilniaus gyventojai. O istorijos pačios įvairiausios – ir labai linksmos, ir liūdnos, ir sukrečiančios, tokios, kokia Vilniaus ir visos Lietuvos istorija. Tai – tarsi gyva istorijos pamoka.

Spektaklio kūrybinė grupė:

Inscenizacijos autorė ir režisierė:Agnė Sunklodaitė

Scenografė: Giedrė Brazytė

Kompozitorius: Žilvinas Ramanauskas

Vaidino aktoriai: Dalia Mikoliūnaitė ir Žilvinas Ramanauskas

Spektaklio organizavimą parėmė Lietuvos Respublikos Švietimo, mokslo ir sporto ministerija

 

Akimirkos iš spektaklio

 

 

Režisierė: Agnė Sunklodaitė
Scenografė: Giedrė Brazytė
Vaidina: Dalia MikoliūnaitėŽilvinas Ramanauskas

Spektaklis nemokamas, užsiregistravusiems atsiųsime nuorodą tiesioginiam dalyvavimui.
APIE SPEKTAKLĮ:
Spektaklis „ŽALIA GYVA“ D.Tamulevičiūtės profesionalių teatrų festivalyje pripažintas
geriausiu 2016 m. spektakliu vaikams!
Žalia gyva – senas vaikų žaidimas. Jį Vilniuje ir apylinkėse žaidė pokario vaikai – bet kuriuo momentu vaikas galėjo ištarti „žalia gyva“ ir draugas turėjo parodyti prie savo kūno glaudžiamą žalią, gyvą lapą, gėlės žiedą ar pan. Žiemą tai buvo nelengva užduotis!
Profesionali kūrybinė grupė pasitelkusi nuotraukas , literatūrinę medžiagą (daugiausia naudota G.Mareckaitės knygos „Anapus ir anapus Vilniaus vartų“ medžiaga), gyvus prisiminimus kūrybiškai ir jautriai sudėliojo originalų scenarijų, kurio veikėjai – įvairių tautybių, įvairių laikotarpių mažieji Vilniaus gyventojai. O istorijos – pačios įvairiausios – ir labai linksmos, ir liūdnos, ir sukrečiančios – tokios, kokia Vilniaus ir visos Lietuvos
istorija
Spektaklio tikslas – pasiūlyti profesionalų teatro pasirodymą mokyklose, kelti mintis apie savo šalies istoriją ir istorines aplinkybes, skatinti daugiakultūriškumo, tolerancijos, pozityvumo idėjas, siekti kritinio mąstymo įgūdžių, meno įvairovės sklaidos bei ugdyti jauniausios visuomenės narių pasitikėjimą
savimi.

ŽALIA GYVA 2017-2019 m. jau suvaidinta Oslo, Stokholmo, Geteborgo, Kopenhagos, Rygos, Turkijos, Londono, JAV lietuviams.
Projekto organizatoriai Baltic International School in Tenerife ir Lietuviu bendruomenė Tenerifėje, projektas finansuojamasfinansuojamas LR Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos projekto lėšomis.

X