XI Pasaulio Lietuvių Sporto Žaidynės – Druskininkai 2022

XI Pasaulio Lietuvių Sporto Žaidynės - Druskininkai 2022

 

 

XI Pasaulio Lietuvių Sporto Žaidynės - Druskininkai 2022

Šios pasaulio lietuvių sporto žaidynės – tarptautinis, senas ir gilias tradicijas turintis sporto renginys, kuris pradėtas rengti net nuo 1938 metų Kaune, tačiau po 40 metų pertraukos jis buvo atgaivintas ir vėl organizuojamas nuo 1991 metų Lietuvoje. Žaidynių tikslas yra sukviesti kuo daugiau užsienyje gyvenančių lietuvių, prisiminti savąsias šaknis.

Šiais metais nuspręsta pasaulio lietuvių sporto žaidynes rengti Druskininkuose. Tenerifės lietuvių bendruomenė aktyviai dalyvavo, susitiko su lietuviais iš kitų Ispanijos ir kitų šalių lietuvių bendruomenių, džiaugėsi gerais sportiniais rezultatais bei laimėtais medaliais. Dėkojame Pasaulio Lietuvių Bendruomenei ir Druskininkų miestui už organizavimą ir svetingumą! Į pasaulio lietuvių sporto žaidynes dalyviai atvyko net iš 27 skirtingų šalių. Šis renginys sujungė mylinčius sportą, norinčius pabendrauti ir pabūti kartu pasaulyje gyvenančius lietuvius. Iš Ispanijos atvyko 20 dalyvių iš Galisijos, Malagos, Tenerifės lietuvių bendruomenių. Drauge sudalyvavome net 12-oje skirtingų sporto šakų: šachmatai, tenisas, boulingas, golfas, paplūdimio tenisas, šaudymas, petankė, boulingas, stalo tenisas, plaukimas, šiaurietiškas ėjimas, padelio tenisas.

Smagiausia, kad Ispanijos lietuviai parsivežė ne tik pažintis, draugystes, bendrystės jausmą, bet ir 4 aukso, 1 sidabro ir 3 bronzos medalius. Nuoširdžiai didžiuojamės Tenerifės lietuvių bendruomenės nariais, kurie dalyvavo ir laimėjo net 2 aukso medalius ir 1 bronzos medalį.

Dar kartą sveikiname Ispanijos lietuvių bendruomenės laimėtojus:

Aukso medaliai:
Plaukimas, moterų 50m laisvas stilius - Austėja (Malaga)
Šaudymas pneumatika - Nojus (Vigo)
Šaudymas pneumatika - Ainė (Tenerifė)
Petankė - komanda, Skaistė, Nomeda, Saulius (Tenerifė)
Sidabro medalis:
Šachmatai, užsienio lietuvių kategorijoje - Marius (Malaga)
Bronzos medaliai:
Plaukimas, moterų 50m krūtine - Austėja (Malaga)
Padelis, mišrus dvejetas - Marius (Malaga)
Tenisas, vyrų vienetai - Laimutis (Tenerifė)

Tai buvo sportiškas laikas su maloniu draugystės jausmu. Ateinančios pasaulio lietuvių sporto žaidynės vyks 2025 m. Palangoje. Tikimės vėl susitikti ir skleisti pasaulio lietuvių bendrystę.

 

Sekite mus Facebook!

Sekite mus Facebook!

X