Žaidimų ir natūralūs parkai

Tenerifė vaikamsLankytinos vietos Tenerifėje

Žaidimų ir natūralūs parkai Tenerifėje. Savo patarimais dalinasi  Jolita Krickė ir Kelionės su vaikas

El Montillo parkas

Tenerifėje tikrai labai daug didesnių ir mažesnių žaidimų aikštelių – nemaža dalis iš jų labai prižiūrimos, atnaujinamos, turi paminkštintą dangą. Turistinėse zonose aikštelių yra šalia paplūdimių.
Man norisi išskirti vieną parką, kuris yra ne tik didelė žaidimų aikštelė, bet ir visas parkas, su kavine, dirbtiniu ežeriuku ir pan.
Parkas yra šiaurinėje Tenerifės dalyje, Matanza regione. Jame gausu vietinės salos augalijos bei medžių – palmiu, drakono medžių.
57 000 kv.m. parke galite lankytis nemokamai, čia yra net dvi apžvalgos aikštelės, iš kurios atsiveria Puikus vaizdas į šiaurinę salos dalį. Na ir žinoma vaikams didelė žaidimų aikštelė su smėlio danga, smagūs nusileidimo takeliai.
Yra ir nedidelis ežeras su kriokliu. Informacija skelbia, kad galite plaukioti su mažytėmis valtelėmis, vaikams nuo 5 iki 12 metų ir prižiūrint darbuotojui. Tačiau kiek mes lankėmės šita atrakcija neveikė.
Parke netgi yra atskira aikštelė šunims.

Palmetum parkas

Santa Cruze, Tenerifės sostinėje esantis botanikos parkas „Palmetum“ yra 12. Šis projektas yra unikalus pasaulyje. Savivaldybės šiukšlynas buvo paverstas augalų mėgėjų rekreacine erdve, trykštančia įspūdingu augalų gyvenimu. Palmetum soduose yra didžiausia palmių kolekcija Europoje, manoma, kad tai didžiausia botaninė tropinių salų palmių kolekcija pasaulyje.
Įėjimas į parką kainuoja 6 eur suaugusiems, 2,80 eur vaikams, iki 2 metų vaikams nemokamai.

Teide nacionalinis parkas 

Jei atvykote į Tenerifę ir nenuvažiavote iki Teidės, tai Jūs nebuvote Tenerifėje… Net jei lankotės su mažais vaikais ir negalite keltis su keltuvu dar aukščiau, tikrai galite pasivaikščioti pačiu parku, takais ir pasigrožėti užburiančiais vaizdais.
Teidės nacionalinis parkas yra didžiausias parkas Kanarų salose. Unikalus kraterių, ugnikalnių ir suakmenėjusios lavos kraštovaizdis, supantis įspūdingą Teidės ugnikalnį, esantį 3718 m aukštyje virš jūros lygio. Teidės parke yra 41 pažymėtas įvairaus sunkumo ir trukmės takas, 3 lankytojų centrai ir keltuvas.
Teidės nacionalinis parkas, esantis Tenerifės salos centre, yra didžiausias ir seniausias iš keturių nacionalinių parkų Kanarų salose.
Mes mėgstame „Roques de Garcia“ kelią. 3,5 km trasa eina aplink įspūdingą uolų eilę, kuri matosi iš viso slėnio. Trasos pradžia yra lygi ir prieinama, tačiau į šiaurę nuo uolų yra lipimas. Dalis yra pritaikyta žmonėms, turintiems judėjimo problemų, todėl jį galima eiti ir vežant kūdikį.
Su vaikais eikite kiek Jums patogu ir teikia komforto, tikrai užteks tiek – pamatysite uolienas, pačią Teidę, vietinę augaliją, sutiksite ir vietinių driežų. Man gražiausia Tenerifės gėlė – Tachinastė (Tajinaste). Ji žydi gegužės mėnesį.
Taip pat vaikams bus tikrai smagu pabėgioti San Jose kopomis. Tai graži vieta, iš kurios metų metus buvo išgaunama statybinė medžiaga, ir jūs galite laisvai vaikščioti – nėra jokių takų. Galite padaryti gražių nuotraukų ir atsiveria neįtikėtini vaizdai.
Mums dar labai patinka važiuoti stebėti žvaigždžių – Teidėje vakarėjant sutiksite daug fotografų ir žvaigždžių stebėtojų. Kodėl? Nes kuo toliau nuo miesto šviesų, tuo daugiau ir ryškesnių žvaigždžių galite pamatyti. Netgi galite rasti meteoritų kritimo kalendorių internete.
Keltuvas – na o jei keliaujate su vyresniais vaikais, būtinai pakilkite ir keltuvu. Žmonėms, turintiems širdies problemų, nėščioms moterims ir vaikams iki 3 metų, negalima važiuoti lyniniu keltuvu dėl pavojaus, kurį jų sveikata gali sukelti didelis aukštis. Ir tikrai tai nėra šiaip sau perspėjimas, nes kai kurie žmonė bijo keltis keltuvu, kitiems pakilus dėl reto oro gali pasidaryti silpna. Mūsų vaikai kol kas saugiai likdavo apačioje, bet tikrai sveiki ir vyresni vaikai, kurie neturi išreikštos aukščio baimės gali keliauti kartu su Jumis.
Keltuvo kaina – 21 eur. Visada galite pasitikrinti koks oras, ar keltuvai veikia Teidės nacionalinio parko puslapis: https://www.volcanoteide.com/en
Patarimas: Pasiimkite vandens ir energijos turinčių maisto produktų, tokių kaip vaisiai ar riešutai, ir dėvėkite tinkamą avalynę akmenuotam kalnų reljefui. Taip pat visada įsidėkite striukę nuo vėjo, o jei keliaujate žiemos mėnesiais ar vakare – tai ir storesnę striukę bei kepurę. Jei keliaujate vasarą nepamirškite, kad kaluose saulės spinduliuotė yra stipri, todėl labai rekomenduojama teptis kremą nuo saulės ir dėvėti kepurę.

Anaga nacionalinis parkas 

Anaga yra kalnai, su aštriomis viršūnėmis ir giliomis daubomis, padengta laurų kilimais ir išmarginta žaviais kaimeliais. Visa tai yra mažiau nei valandos kelio automobiliu nuo salos sostinės Santa Cruz.
Pagrindiniai apylinkės kaimai yra San Andresas, Taganana ir Igueste de San Andres. Yra daugybė pasivaikščiojimų, kurie kerta teritoriją. Pora takų prasideda lankytojų centre Cruz del Carmen. Pasivaikščiokite taku ir mėgaukitės vešliu laurų mišku. Macizo de Anaga kalnų grandinės kalnai ir slėniai yra apaugę laurų miškais, dar vadinamais laurisilva – subtropinių miškų rūšimi, augančia didelės drėgmės ir švelnios temperatūros vietovėse. Medžiai daugiausia amžinai žali, ilgais blizgiais lapais. Miške gausu samanų, kerpių ir lianų, leidžiančių pasijusti lyg tyrinėjančius kur nors egzotiškesnes vietas nei Tenerifė!
Su vaikais tikrai galite keliauti „Sendero de los Sentidos“ (Pojūčių kelias), kurio lengvoji versija yra tik 340 metrų ilgio trasa. Šiame kelyje pateksite į laurų mišką, kuriame galėsite pajusti jo kvapus, pamatyti jo spalvas, pajusti skirtingas jo faktūras ir išgirsti miško teikiamą garsą.
Būtinai užskukite ir į mistinę vietą – Pico del Ingles. Čia visi vyksta fotografuotis medžių lajoje. Labai graži vieta.
Anaga miškuose neretai sutiksite čia pat slenkantį debesį, todėl ir nuotraukos čia itin įdomios ir magiškos.

Patarimai: keliaudami į šiuos miškus būtinai pasiimkite šilčiau apsirengti. Jei sutiksite vėjo genamą debesį, temperatūra nuo pietinės dalies gali skirtis ir 10 ar daugiau laipsnių. Jei keliaujate į Anagą būtinai suplanuokite aplankyti mūsų pirmame straisnyje pamimėtus paplūdimius – Bajamar, Punto de Hidalgo ar Benijo ir Almaciga.

Masca ir Teno kalnai 

Teno kalnai yra šiaurės vakarinėje salos dalyje. Teno – sena vulkaninė kalnų grandinė. Pradėkite kelionę Santiago del Teide – sustokite, jei turite laiko papietaukite. Sausio pabaigoje – vasario pradžioje ten ypatingai gražu ir kvapnu, nes žydi migdolai.
Toliau keliaukite į Masca miestelį – patirsite daugiausiai adrenalino, nes čia ypatingai siauri serpantinai. Masca miestelis – pradžia Masca tarpeklio. Šiuo metu tarpeklis vėl atviras lankytojams. Tiesa, keliauti juo turėsite iki vandens ir atgal patys, todėl trasa gana sudėtinga, reikalauja ne tik ištvermės, bet ir specialios avalynės – be jos jums netgi neleis keliauti šia trasa. Galite pasivaikščioti ir po patį miestelį bei pasigrožėti Teno kalnais.
Nusileiskite iki Buenavista de Norte, aplankykite Los Silos arba jei turite daugiau laiko nukeliaukite iki Punto del Teno – gražiojo laukinio paplūdimio su švyturiu.
Tikrai verta – man ši vietovė primena atšiauriąją Islandiją.
Patarimai: keliaudami į kalnus būtinai pasiimkite šilčiau apsirengti. Jei keliausite per Masca miestelį ir leisitės link Buenavista – stokite pakelėse prie “Mirador” ženkliukais pažymėtų vietų, pasigrožėkite vaizdais. Pasiruoškite, kad kelionė užtruks, nes serpantinai yaptingai siauri ir vingiuoti. Niekada automobilyje nepalikite svarbiausių daiktų (dokumentų, piniginės, kuprinės, fotoaparatų, telefonų ir kitų brangių daiktų), netgi jei išlipate vos vienai nuotraukai. Tas beje galioja visoms turistinėms vietoms.
Originalus straipsnis Tenerifėje su vaikais: parkai
Jolita Krickė

Jolita Krickė

Casa Lituana bendruomenės valdybos narė

Teksto kūrėja

Kelionės su vaiku https://www.facebook.com/keliaujamsuvaikais

2022 06 28

KULTŪRA

Renginiai, susitikimai, žmonės

Urtė Aleksandravičiūtė

Urtė Aleksandravičiūtė

Casa Lituana bendruomenės valdybos narė

Teksto adaptacija pagal oficialius šaltinius

2022 06 28

X