Zoologijos parkai Tenerifėje. Savo patarimais dalinasi  Jolita Krickė ir Kelionės su vaikas

Loro parkas

Aprašymas: Įkurtas 1972 m. pabaigoje, „Loro Parque“ iš pradžių buvo sukurtas kaip papūgų rojus – 25 žmonės, 150 papūgų ir 13 000 kvadratinių metrų plotas. Nuo to laiko iki šių dienų ir po daugybės iššūkių istorijos Loro parkas tapo viena iš labiausiai gerbiamų zoologijos institucijų pasaulyje tiek dėl savo grožio, tiek dėl puikių įrenginių, tiek dėl absoliučios pagarbos gamtai. Kartu su „Loro Parque Fundación“ jis turi didžiausią ir įvairiausią papūgų rūšių ir porūšių rezervą pasaulyje. 2017 ir 2018 metais gavo geriausio zoologijos sodo pasaulyje apdovanojimą iš Tripadvisor.
Vieta saloje: šiaurės Tenerifė, Puerto de la Cruz
Pliusai: parkas tikrai gerai prižiūrimas, erdvus, vyksta daug pasirodymų. Parkas tikrai didelis, yra ir didelis akvariumas su tuneliu po vandeniu, ir atskiras pingvinariumas. Vyksta daug pasirodymų, kurie įskaičiuoti į apsilnakymo kainą – tai ir jūrų liūtų bei ruonių pasirodymas, delfinų pasirodymas, įspūdingo dydžio orkų pasirodymas, papūgų pasirdymas. Parke yra didelis pasirinkimas maitinimo įstaigų – mes labiausiai mėgstame bufeto tipo, nes taip galime išsirinkti maisto įvairovę kiekvienam šeimos nariui.
Minusai: turbūt vienintelis didžiausias – kaina, nors vaikams iki 6 metų nemokamai!
Na gal dar vieta saloje, jei atvykstate ilsėtis į pietinę salos dalį.
Patarimai: pasiimkite su savimi ir vandens, ir užkandžių vaikams, kepures ir kremą nuo saulės. Būtinai atvykite kuo anksčiau arba iškart zoologijos sodo atidarymui – veiklos rasite visai diena, stebėkite pasirodymų laikus, dažniausiai jų vyksta po du kasdieną. Per orkų pasirodymą nesėskite arti baseino, vietos yra pažymėtos “splash zone” lipdukais, nebent tikrai nori kiaurai permirkti. Mūsų vaikai tam tikslui pasiima maudymosi kostiumus ir eina kuo arčiau, o paskui persirengia.
Jei planuojate lankytis ir Siam parke, pirkite TWIN bilietus – sutaupysite.
Pastabos: dirba kasdien, 09:30 – 17:30.

Las Aguilas Jungle parkas 

Aprašymas: Las Aguilas Jungle Park yra zoologijos ir botanikos parkas, kurį sudaro 7,5 hektaro džiunglės, kuriose yra daugiau nei 500 gyvūnų, parke yra keletas pėsčiųjų takų su tuneliais, pakabinamaisiais tiltais, kriokliais, lagūnomis ir urvais. Parkas taip pat gali pasigirti kasdieniniais paukščių skrydžių pasirodymais, kuriose dalyvauja egzotiški ir plėšrieji paukščiai.
Internetinė svetainė: https://www.junglepark.es/en/
Vieta saloje: pietų Tenerifė, Arona
Pliusai: Parkas yra pietinėje salos pusėje. Paukščių ir jūrų liūtų bei ruonių pasirodymai įskaičiuoti į apsilankymo kainą. Parke yra nedidelis ir nesunkiai įveikiamas karstynių parkelis, vasaros rogučių nusileidimas. Į keletą narvų galima įeiti ir pabūti šalia gyvūnų.
Minusai: Parkas daug mažesnis nei Loro parkas. Vyksta mažiau pasirodymų. Restoranų ir maitinimo įstaigų pasirinkimas gana nedidelis.
Patarimai: pasiimkite su savimi ir vandens, ir užkandžių vaikams, kepures ir kremą nuo saulės. Būtinai pasitikrinkite paukščių pasirodymo laiką – jis tikrai vertas dėmesio. Gali būti kad jei labai vėjuotas oras, pasirodymas nevyks. Paukščiai paleidžiami skristi tiesiog virš Jūsų galvų, pasirodymas gana ilgas – atsisėskite pavėsyje.
Pastabos: parkas dirba kasdien, 10:30 – 16:30.

Monkey parkas

Aprašymas: Beždžionių parke galite stebėti gyvūnus jų natūralioje aplinkoje. Tai vienintelis zoologijos sodas Kanarų salose, kuris specializuojasi beždžionių srityje ir yra unikalus tuo, kad lankytojai gali patekti į narvus ir paliesti bei šerti gyvūnus. Zoologijos sode, be primatų, tokių kaip lemūrai, šimpanzės ir daugybė kitų veislių, taip pat yra serpentariumas ir egzotinių paukščių kolekcija, įskaitant aravas, kakadu ir net tukaną. Jame yra tvenkinys su krokodilais ir vėžliais, kuriuos galima pereiti mediniu tiltu.
Internetinė svetainė: http://monkeypark.com/
Kainos: 10 eur -suaugusiems ir vaikams nuo nuo 12 metų, 5 eur vaikams iki 12 metų.
Vieta saloje: pietų Tenerifė, Arona, netoli Los Cristianos
Pliusai: vaikams labai patinka, kad gali gyvūnus liesti ir maitinti. Narvuose, kur galima įeiti rasite lemūrus, jūrų kiaulytes, beždžionėles, didžiuosius vėžlius ir netgi iguanas. Kaina tikrai labai patraukli – parkas nėra didelis, bet vaikus sunku atitraukti nuo gyvūnų, ypač jei jie draugiškai nusiteikę. Maistuką gyvūnams galite nusipirkti kasose, kartu su bilietu.
Minusai: tokių nepastebėjome besilankydami jau kokius 6 kartus, vaikams šitas nedidelis parkas vienas mylimiausių.
Patarimai: lankykitės zoo pirmoje dienos pusėje, nes tuomet gyvūnai aktyviausi, noriai ateina, maitinasi. Po pietų jie eina pogulio ir visai nesidomi maisteliu. Kaip ir visur su savimi pasiimkite kremą nuo saulės, vandens ir kepures.
Pastabos: dirba kasdien, 9.30-16.00.

El carreton ekologinis ūkis 

Aprašymas: „Finca El Carretón“ yra agroekologinė, rekreacinė ir edukacinė erdvė, apsupta vaisinių augalų, didelių medžių ir plačiausia bei įvairiausia vietinių Kanarų gyvūnų paroda visame regione.
Internetinė svetainė: https://www.fincaelcarreton.com/
Vieta saloje: virš Candelaria, netoli sostinės
Pliusai: Puikus būdas supažindinti mažuosius su kanarų medžiais (avokadais, mangais), parodyti vietinius naminius gyvūnus. Paukščiai, juodieji paršeliai, ožkytės laksto tiesiog laisvėje ir noriai leidžiasi glostomi. Kasoje taip pat galite įsigyti maistuko jų maitinimui. Galima įsigyti jų vaisių bei daržovių. Šalia yra ir restoranas.
Minusai: mums tikrai patiko, nors pradžioje pagalvojome kad gana didelė kaina kaip už apsilankymą naminių gyvūnų fermoje.
Patarimai: vanduo, kepurės ir kremas nuo saulės – būtini.
Originalus straipsnis Tenerifėje su vaikais: parkai
Jolita Krickė

Jolita Krickė

Casa Lituana bendruomenės valdybos narė

Teksto kūrėja

Kelionės su vaiku: https://www.facebook.com/keliaujamsuvaikais

2022 06 15

KULTŪRA

Renginiai, susitikimai, žmonės

Urtė Aleksandravičiūtė

Urtė Aleksandravičiūtė

Casa Lituana bendruomenės valdybos narė

Teksto adaptacija pagal oficialius šaltinius

2022 06 15

X