Žydinčių migdolų keliu

Žydinčių migdolų keliu renginiai Tenerifeje lankytinos vietos tenerifeje

Žydinčių migdolų keliu

Šimtai migdolų medžių Santiago del Teidės apylinkėse kiekvieną sausį ir vasarį apsipila švelniai rausvais žiedais.

Vieta: Santiago del Teide

 

Šios dienos pasivaikščiojimas migdolų keliu. Žygį pradėjome Santiago del Teide. Kelio pradžioje ėjome per vešliai žalią augmeniją ir migdolų medžius. Praėjus vandens rezervuarą, prasidėjo ilgas sukilimas, tačiau vešlią augmeniją pakeitė didesni migdolų medžiai, figų krūmai numetę lapus, platesnės erdvės, didesnis aukštis ir nuolatinis kilimas į neaišku kur, kol priėjome paskutinio Tenerifėje išsiveržusio 1909 m. vulkano Chyniero lavos nutekėjimo slėnį. Saulė spigino, oras retėjo, žygeivių mažėjo. Šįkart mes turėjome patį jauniausią per visą "trekinimo" laiką žygeivį. Jam tebuvo 5 mėn. Pagarba jam už ištvermę, ačiū kad neteko niekam nešti, praėjo savomis kojytėmis. Pradėjus eiti lava, prieš akis atsivėrė Teidės ir Pico Viejo duetas, savo didybe prikaustę akis. Vėliau pasukome link miško, kur pušys dar tebestovi apanglijusiais nuo gaisro kamienais. Čia atsipūtėme, užkandome ir nukūrėme toliau. Išėjus iš miško atsivėrė antra stulbinančio grožio panorama, Tenerifės gamta pradėjo konkuruoti su la Gomeros grožiu. Dar vis švietė saulė, čiulbėjo paukščiai, džiugino migdolai. Tačiau išėjus į plentą ir pasukus link las Manchas kaimelio, dangus labai greitai apsiniaukė, bet nuotaikos nesugadino. Las Manchas miestelyje aplankėme bažnyčią, kuri šiek tiek kitokia nei dauguma Kanarų bažnyčių ir per Santiago del Teide kapinaites grįžome prie mašinų. Žygis truko keturias valandas, praeita 15 000 žingsnių, 12 km. Labai labai gražus ir mielas kelias su labai įvairiapuse gamta ir atsiveriančiomis netikėtomis panoramomis. Turbūt tai vidutinio sudėtingumo trasa. Žygį pradėjo daugiau, bet teisingai įvertinę savo pajėgumus baigė mažiau, 5 tenerifiečiai su jauniausiu žygeiviu ir 4 atostogautojai. Rekomandacijos šiam keliui - užsakyti gerą orą.

 

Tekstas: Eglės Žilinskaitės

Žygio akimirkos

2020.01.25

Šimtai migdolų medžių Santiago del Teidės apylinkėse kiekvieną sausį ir vasarį apsipila švelniai rausvais žiedais. Juos supa sustingusios lavos laukai, likę nuo paskutiniojo ugnikalnio išsiveržimo Tenerifėje 1909 metais. Keliaujant tomis apylinkėmis atsiveria dailininko teptuko ar fotografo verti vaizdai, ypač jei giedro dangaus fone pasirodo snieguota Teidės viršūnė.

Šeštadienį kviečiame pajudėti ir pasigrožėti Tenerifės gamta. Žygiuosime Santiago del Teide apylinkėmis, pro žydinčius migdolus, per pušynus, per lavos laukus, aplenksime užgesusį Bilmos ugnikalnį, grožėsimės atsiveriančiais Teidės ir Pico Viejo vaizdais. Maršrutas truks apie 4 valandas, sudėtingo kopimo nėra, tinkamas ir vaikams nuo 10 m.

 

 

Susitikimo vieta – Plaza pública de Santiago del Teide

Sekite mus Facebook!

Sekite mus Facebook!

X