Dažniausiai užduodami su COVID19 TENERIFE

❗️Svarbu. Dalinamės informacija Ispanijoje🇪🇸 dirbantiesiems ir darbdaviams:
🔹Jei dėl COVID-19 darbovietė Ispanijoje🇪🇸 ėmėsi laikinų įdarbinimo reguliavimo priemonių (Expediente de Regulación Temporal de Empleo – ERTE) ir Jums buvo sustabdyta darbo sutartis ar sumažintas darbo valandų skaičius, su išmoka susijusius klausimus įmonė sprendžia tiesiogiai su Ispanijos🇪🇸 Valstybine užimtumo tarnyba Servicio Público de Empleo Estatal (SEPE
🔹Jei darbo Ispanijoje🇪🇸 netekote dėl kitų priežasčių, informaciją apie išmokas teikiama ČIA
Prašymą pateikti elektroniniu būdu galite čia
🔹Dažniausiai užduodami klausimai darbuotojams Ispanijoje
🔹Dažniausiai užduodami klausimai įmonėms Ispanijoje
🔹Dažniausiai užduodami klausimai besiverčiantiems individualia veikla Ispanijoje🇪🇸 (autónomos) Valstybės sekretoriate socialinės apsaugos klausimais (Secretaria de Estado de la Seguridad Social) leidinyje

Dažniausiai užduodami su COVID19 situacija susiję klausimai.
Ar Lietuvai uždarius sienas į šalį visai neskraidys lėktuvai, ar Lietuvos piliečiai gali patekti į Lietuvą po karantino įvedimo?
Oro transportui Lietuvos sienos nėra uždaromos. Tačiau dauguma oro bendrovių nutraukė skrydžius į Lietuvą arba ketina tai padaryti. Lietuvos piliečiams sugrįžti galimybės kasdien mažėja, tačiau į Lietuvą jie yra įleidžiami.

Asmenims, grįžusiems iš užsienio valstybių, privaloma 14 dienų izoliacija, išskyrus:
• ekipažų ir įgulų narius, kurie dirba tarptautinius komercinius vežimus vykdančiose Lietuvos įmonėse ar vykdo tarptautinius komercinius vežimus visų rūšių transporto priemonėmis ir neturi COVID-19 (koronavirusinės infekcijos) simptomų, jei darbdavys jiems užtikrina tinkamas trumpesnes nei 14 dienų izoliacijos sąlygas;
• oficialių delegacijų narius, diplomatus ir specialiuosius kurjerius, dirbančius tranzitiniuose traukiniuose ir neturinčius COVID-19 (koronavirusinės infekcijos) simptomų.

Sienos kirtimas vykdomas per šiuos tarptautinius sienos kirtimo punktus: Kalvarijos–Budzisko, Saločių–Grenstalės, Būtingės–Rucavos, Smėlynės–Medumės, Medininkų–Kamenyj Logo, Raigardo–Privalkos, Kybartų–Černyševskojės, Panemunės–Sovetsko, Kenos–Gudagojo, Šalčininkų–Benekainių, Mockavos-Trakiškių, Lazdijų–Ogrodnikų, Vilniaus, Kauno, Palangos, Šiaulių tarptautinius oro uostus, Vilniaus geležinkelio stoties ir Stasylų geležinkelio pasienio kontrolės punktus ir Klaipėdos valstybinį jūrų uostą.

Sienos kirtimas, vykdant komercinį ir (ar) tarptautinį krovinių vežimą, papildomai vykdomas per Stasylų–Benekainių geležinkelio pasienio kontrolės punktą ir Pagėgių–Sovetsko geležinkelio pasienio kontrolės punktą, o supaprastintas asmenų tranzitas iš Rusijos Federacijos teritorijos į Rusijos Federacijos Kaliningrado sritį ir atgal per Lietuvos Respublikos teritoriją papildomai vykdomas per Kenos geležinkelio pasienio kontrolės punktą ir Kybartų geležinkelio pasienio kontrolės punktą.
Kas gali atvykti į Lietuvą karantino metu?
Užsieniečiams draudžiama atvykti į Lietuvos Respubliką, išskyrus:
• ekipažų ir įgulų narius, kurie dirba tarptautinius komercinius krovinių vežimus vykdančiose Lietuvos įmonėse ar vykdo tarptautinius komercinius krovinių vežimus visų rūšių transporto priemonėmis;
• asmenis, turinčius teisę gyventi Lietuvos Respublikoje;
• asmenis, turinčius imunitetų ir privilegijų pagal 1961 m. Vienos konvenciją dėl diplomatinių santykių ir 1963 m. Vienos konvenciją dėl konsulinių santykių;
• NATO bei NATO šalių kariniuose vienetuose tarnaujančius asmenis ir juos aptarnaujantį personalą bei jų šeimos narius.
Lietuvos piliečiai į Lietuvą yra įleidžiami. 14 dienų karantinas namuose visiems grįžusiems yra privalomas, išskyrus:
• ekipažų ir įgulų narius, kurie dirba tarptautinius komercinius vežimus vykdančiose Lietuvos įmonėse ar vykdo tarptautinius komercinius vežimus visų rūšių transporto priemonėmis ir neturi COVID-19 (koronavirusinės infekcijos) simptomų, jei darbdavys jiems užtikrina tinkamas trumpesnes nei 14 dienų izoliacijos sąlygas;
• oficialių delegacijų narius, diplomatus ir specialiuosius kurjerius, dirbančius tranzitiniuose traukiniuose ir neturinčius COVID-19 (koronavirusinės infekcijos) simptomų.

Taip pat žiniai: Iki 2020 m. kovo 23 d. 00:00 val. leidžiamas asmenų, grįžtančių į savo gyvenamosios vietos valstybę, tranzitas per Lietuvos Respublikos teritoriją be būtinojo sustojimo. Po 2020 m. kovo 23 d. 00:00 val. iki karantino pabaigos užsieniečių keleivinis tranzitas per Lietuvos Respublikos teritoriją gali būti vykdomas tik geležinkeliu be sustojimų (išskyrus būtinąjį sustojimą, įskaitant ir atvejus tarptautiniams diplomatiniams ir (ar) konsuliniams įsipareigojimams įvykdyti).
Kas gali išvykti iš Lietuvos karantino metu?
Remiantis Valstybės sienos apsaugos tarnybos prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos informacija, karantino laikotarpiu Lietuvos Respublikos piliečiams bus leidžiama išvykti iš Lietuvos Respublikos, jei jie pateiks įrodantį dokumentą, kad:
 turi deklaruotą gyvenamąją vietą užsienyje arba
 vyksta į savo darbo vietą
arba:
 yra ekipažų ir įgulų nariai, kurie dirba tarptautinius komercinius vežimus vykdančiose Lietuvos įmonėse;
 vykdo komercinius tarptautinius visų rūšių vežimus visų rūšių transporto priemonėmis;
 Valstybės sienos apsaugos tarnybos prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos vadovo ar jo įgalioto asmens leidimu.

Užsienio valstybėje dirbančių Lietuvos piliečių darbo santykius patvirtina:
 asmens deklaruota gyvenamoji vieta užsienyje (darbų atlikimo valstybėje) arba
 jų pateikti išsamūs ir visapusiški įrodymai apie egzistuojančius darbo santykius kelionės tikslo valstybėje.
Tipiniai pavyzdiniai dokumentai, kurie galėtų būti pakankami sprendimui priimti:
• leidimo dirbti gretimoje užsienio valstybėje kopija;
• kompetentingų valstybės institucijų sertifikuota Juridinių asmenų registro išrašo kopija;
• kompetentingos valstybės institucijos išduoto vadovo (direktoriaus) pažymėjimo arba darbo sutarties kopija ir socialinio draudimo pažymėjimo arba kompetentingos valstybės institucijos pažymos, patvirtinančios, kad asmuo apdraustas socialiniu draudimu, kopija.

Išimtinais atvejais Valstybės sienos apsaugos tarnybos vadas gali leisti asmeniui išvykti. Tam reikėtų kreiptis el. paštu vsat.vadas@vsat.vrm.lt su argumentuotu prašymu ir pateikti visus pagrindimui reikalingus dokumentus.

Užsieniečiams nėra draudžiama išvykti iš Lietuvos.
Ar grįžęs į Lietuvą privalėsiu izoliuotis?
Grįžus į Lietuvą visiems asmenims taikoma privaloma 14 dienų saviizoliacija.
Išskyrus:
• ekipažų ir įgulų narius, kurie dirba tarptautinius komercinius vežimus vykdančiose Lietuvos įmonėse ar vykdo tarptautinius komercinius vežimus visų rūšių transporto priemonėmis ir neturi COVID-19 (koronavirusinės infekcijos) simptomų, jei darbdavys jiems užtikrina tinkamas trumpesnes nei 14 dienų izoliacijos sąlygas;
• oficialių delegacijų narius, diplomatus ir specialiuosius kurjerius, dirbančius tranzitiniuose traukiniuose ir neturinčius COVID-19 (koronavirusinės infekcijos) simptomų.

Ar tebevyksta piliečių registracija Lietuvos atstovybėse?
Piliečių, neturinčių galimybių savarankiškai grįžti į Lietuvą registracija atstovybėse baigta 2020 m. kovo 17 d. 18:00 val. Lietuvos laiku. Tačiau net ir po šios datos, jei esate užsienio valstybėje ir Jums reikalinga konsulinė pagalba, kreipkitės į buvimo šalies atstovybę elektroniniu paštu. Elektroninio pašto adresą rasite http://keliauk.urm.lt/lt/embasycontacts.
Ar bus organizuojamas piliečių, įstrigusių užsienyje, pargabenimas?
Jei būtų vykdomas organizuotas Lietuvos piliečių pervežimas iš jų buvimo šalies į Lietuvą, su užsiregistravusiaisiais Lietuvos atstovybėje bus susisiekta elektroniniu paštu arba telefonu informuojant apie komercinių skrydžių galimybes ir transportavimo kainą. Svarbu – dėl ribotų resursų ir valstybių sienų uždarymų pargabenimas galėtų būti vykdomas tik išimtiniais atvejais. Užsiregistravimas pargabenimo į Lietuvą negarantuoja.
Iki tol Lietuvos Respublikos piliečiams rekomenduojame ieškoti galimybių karantino laikotarpiu likti toje šalyje, kur jie yra. Taip pat prašome nuolat sekti oro uostų bei oro bendrovių teikiamą informaciją apie vykdomus skrydžius bei informaciją URM, LR ambasados, akredituotos jų buvimo šalyje, ir kitų atsakingų institucijų tinklapiuose ir FB paskyrose apie dar egzistuojančias kelionių galimybes.
Per kur skristi, jei jungiamieji oro uostai užsidarinėja?
Teiraukitės avialinijų, sekite informaciją internete: URM Facebook paskyrą, Lietuvos ambasadų paskyras socialiniuose tinkluose, keliauk.urm.lt, parsisiųskite programėlę Keliauk Saugiai, stebėkite oro uostų informaciją ir tarptautines naujienas. Neoficialus nuolat atnaujinamas kelionių apribojimų sąrašas. Nuorodos į Vilniaus ir Kauno oro uostų informaciją apie tebevykdomus skrydžius: Vilnius https://www.vno.lt/lt/pries-skrydi/skrydziu-informacija/skrydziu-tvarkarastis; Kaunas https://www.kaunas-airport.lt/lt/pries-skrydi/skrydziu-informacija/skrydziu-tvarkarastis Informacija apie galimus kelionės maršrutus nuolat kinta.
Ar būtina kuo skubiau grįžti į Lietuvą, ar galima saugiai laukti kur nors užsienyje iki atostogų pabaigos?
Įpareigojimo piliečiams grįžti į Lietuvą nėra. Įvertinkite, ar nuolat besikeičiančioje situacijoje jums saugiau grįžti į Lietuvą, ar, jei turite galimybių, pasilikti užsienio valstybėje. Įvertinkite ir tokias aplinkybes kaip vizos pratęsimas, rizika užstrigti tarpiniuose oro uostuose, neapibrėžtumą, kiek tęsis su COVID-19 susiję kelionių apribojimai. Dauguma valstybių, ypač Europoje, uždaro savo sienas, tad artimiausiu laikotarpiu grįžimas į Lietuvą bus vis sudėtingesnis. Jei matote, kad išvykimas iš buvimo šalies itin komplikuotas dėl uždarytų sienų, nutrauktų skrydžių ir pan., gali būti saugiau šiuo metu likti buvimo šalyje, jei turite tinkamas gyvenimo sąlygas ir nėra būtinybės skubiai grįžti namo. Jei iki jūsų išvykimo dienos buvimo šalyje būtų įvestas karantinas, piliečiams rekomenduojame susirasti gyvenamąją vietą, kur galėtų izoliuotis, sekti vietos institucijų informaciją ir laikytis jų nurodymų.
Ką daryti, jeigu nusprendus likti užsienio valstybėje ar nepavykstant grįžti dėl atšauktų skrydžių, baigiasi turimos vizos ar bevizio režimo terminas?
Dėl vizos pratęsimo galimybių ar kitų su vizomis susijusių klausimų prašome kreiptis į konkrečios valstybės migracijos tarnybas.

Ar užsienyje gyvenantys ir gyvenamąją vietą užsienyje deklaravę Lietuvos piliečiai galės atskristi, pabūti čia kelias dienas ir skristi atgal?

Kol galioja karantinas, visi, atvykę iš užsienio, turi izoliuotis 14 dienų, išskyrus:
• ekipažų ir įgulų narius, kurie dirba tarptautinius komercinius vežimus vykdančiose Lietuvos įmonėse ar vykdo tarptautinius komercinius vežimus visų rūšių transporto priemonėmis ir neturi COVID-19 (koronavirusinės infekcijos) simptomų, jei darbdavys jiems užtikrina tinkamas trumpesnes nei 14 dienų izoliacijos sąlygas;
• oficialių delegacijų narius, diplomatus ir specialiuosius kurjerius, dirbančius tranzitiniuose traukiniuose ir neturinčius COVID-19 (koronavirusinės infekcijos) simptomų.

Karantino taisyklių nesilaikymas užtraukia teisinę atsakomybę.

Esu studentas užsienio valstybėje, ar galiu likti šioje šalyje?
Įpareigojimo piliečiams grįžti į Lietuvą nėra. Įvertinkite, ar nuolat besikeičiančioje situacijoje jums saugiau grįžti į Lietuvą, ar, jei turite galimybių, pasilikti užsienio valstybėje. Dauguma valstybių, ypač Europoje, uždaro savo sienas, tad artimiausiu laikotarpiu grįžimas į Lietuvą bus vis sudėtingesnis.
Ar užsienio pilietis, turintis leidimą gyventi Lietuvoje, gali atvykti į Lietuvą karantino metu?
Pagal LRV 2020-03-14 d. nutarimą Nr. 207 visoje Lietuvos Respublikos teritorijoje paskelbus karantiną užsieniečiams draudžiama atvykti į Lietuvos Respubliką išskyrus:
• vairuotojus, ekipažų ir įgulų narius, kurie dirba tarptautinius komercinius krovinių vežimus vykdančiose Lietuvos įmonėse ar vykdo tarptautinius komercinius krovinių vežimus visų rūšių transporto priemonėmis,.
• asmenis, turinčius teisę gyventi Lietuvos Respublikoje;
• asmenis, turinčius imunitetų ir privilegijų pagal 1961 m. Vienos konvenciją dėl diplomatinių santykių ir 1963 m. Vienos konvenciją dėl konsulinių santykių;
• NATO bei NATO šalių kariniuose vienetuose tarnaujančius asmenis ir juos aptarnaujantį personalą bei jų šeimos narius.

Rytoj/kitą savaitę grįžtu iš Anglijos, Danijos, Ispanijos automobiliu, mikroautobusu. Ar galėsiu kirsti Lenkijos sieną?
Lenkijos Vyriausybė dėl epidemiologinės grėsmės nuo kovo 15 d. vidurnakčio uždarė savo sienas. Tai reiškia, kad įvedama sienų kontrolė, stabdomas tarptautinis oro ir geležinkelių susisiekimas. Užsieniečiai į šalį neįleidžiami. Keliaujantiems lengvaisiais automobiliais šiuo metu rekomenduojame rinktis keltų iš kaimyninių valstybių opcijas. Daugiau informacijos apie šiuo metu egzistuojančias kelionių į Lietuvą galimybes galite rasti čia.

Užsiimu siuntų gabenimu iš Anglijos. Ar galėsiu kirsti Lenkijos sieną?
Įvedus apribojimus, į Lenkiją gali įvažiuoti:
• Lenkijos Respublikos piliečiai;
• Užsieniečiai, esantys santuokoje su Lenkijos piliečiu arba yra Lenkijos piliečio nuolatinėje priežiūroje;
• Užsieniečiai turintys Lenko kortą (Karta Polaka);
• Diplomatinių atstovybių vadovai ir diplomatinio bei konsulinio personalo darbuotojai, t. y. asmenys, turintys diplomatinį statusą, bei jų šeimos nariai;
• Užsieniečiai, turintys laikino arba nuolatinio gyvenimo leidimą Lenkijos Respublikoje;
• Užsieniečiai, turintys leidimą dirbti Lenkijos teritorijoje, t. y. užsieniečiai turintys tokią pačia teisę dirbti, kaip ir Lenkijos piliečiai, turintys darbo leidimą, sezoninio darbo leidimą, turintys pareiškimą dėl užsieniečio darbo vykdymo Lenkijos Respublikos teritorijoje;
• Užsieniečiai, vairuojantys krovininiai transportą;
Daugiau informacijos galite rasti čia.
Jeigu rytoj skrisiu į Rygą, ar automobiliu galėsiu kirsti Latvijos-Lietuvos sieną?
Privatus asmenų judėjimas per Latvijos vidines ES sienas leidžiamas. ES vidinių sienų kontrolė neatkuriama.
Atvykimas iš Latvijos į Lietuvą galimas per Saločiai/Grenctale (Bauskės-Pasvalio kelias); Būtingė/Rucava (Liepojos - Palangos kelias); arba Smėlynė/Medumi (Daugpilio - apsaugos tarnybos prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos vadovo ar jo įgalioto asmens leidimu.

Ambasada Ispanijoje
https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=2618098788512570&id=100009374242789

 

Pateikiama informacija yra parengta lietuvių bendruomenės Tenerifėje savanorių ir yra bendrojo pobūdžio bei negali būti traktuojama kaip individuali teisinė konsultacija. 

X