Teidė, žygis, lankytinos vietos Tenerifė

Ar teko matyti saulėtekį? O ar teko matyti saulėtekį iš aukščiausio Ispanijos taško?

Kuris kalnų mėgėjas nesvajoja užkopti į aukščiausių kalnų viršūnes?

Minėdami 2020m. Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo 30-ąsias metines, kovo 10/11 d. jau antrąjį kartą kopsime iškelti Lietuvos trispalvę į aukščiausią Ispanijos viršūnę - ugnikalnį Teide

Planuojame kopti 3 grupėmis, pagal sudėtingumo lygį.

A GRUPĖ  (susisiekti su Martynas Mikelėnas):

Žygis pėsčiomis be nakvynės

Kovo 10/11d. (antradienis/trečiadienis).

Kopiame nuo Teidės ugnikalnio apačios (netoli prie Montaña Blanca, yra parkingas). Žygį pradedame naktį iš kovo 10 į 11 d. 3 val. nakties, atstumas ~12 km, pakilti teks ~1450m. Planuojame pasiekti viršūnę 8:00 val. ryto ir iškelti Lietuvos trispalvę.
-Reikalingas daugiau negu vidutinis fizinio pasirengimo lygis.
-Kalnų žygiui tinkama apranga, kepurė, pirštinės ir avalynė.
-Vanduo ir lengvi pusryčiai.

Kas norite po kopimo grįžti keltuvu, užsisakykite pirmąjį nusileidimą "Ticket solo bajada", kovo 11 d. ryte.

B GRUPĖ (susisiekti su Saulius Liesis):
Žygis su tarpine nakvyne

Žygis su tarpine nakvyne 3270 m aukštyje.
Kovo 10/11d. (antradienis/trečiadienis).

Nuo 16 val. kylame pėsčiomis nuo Montaña Blanca, kopimo trukmė priklausomai nuo fizinio pasirengimo 2,5-3,5h.
Teidės papėdėje pasiekiame prieglobstį Refugio Altavista, liekame pasikrauti jėgų ir nakvynei.
Refugio yra virtuvėlė, tualetai, kriauklės, dviaukštės lovos, patalynė. Dušų nėra. Su savimi turėkite maisto, užkandžių, vandens, žibintuvėlius.
5 val. ryte pradedame žygiuoti.
Kopimas iki viršukalnės truks apie 1,5-2,5h, priklausomai nuo fizinio pasirengimo.

Kalnų prieglobstyje Refugio Altavista nakvynę reikia užsisakyti patiems. Refugio turi itin didelę paklausą, tad, nakvynę užsisakykite 1 nakčiai iš kovo 10 į 11 d.

Žemyn galima leistis pėsčiomis tuo pačiu taku iki Montaña Blanca arba keltuvu Teleférico Teide. Keltuvą žemyn turite užsisakyti IŠ ANKSTO.

C GRUPĖ: (susisiekti su Kęstutis Kasperavičius)
Legviausiais kelias

Kovo 11d. (trečiadienį) susitinkame 9 val. prie keltuvų ir 9:30 val. kylame į Teidės apžvalginę aikštelę. Leidimų užlipti į pačią viršūnę Nacionaliniame parke jau nėra, tad pasivaikščiosime apžvalginėje aikštelėje. Keltuvo bilietus įsigysime visi kartu vietoje. Kaina ne rezidentams 27€, kaina rezidentams 13,50€. Jeigu esate Kanarų salų rezidentas, būtina su savimi turėti asmens dokumentą ir rezidento kortelę.

 

 

"Jau ne naktis, bet dar ir ne rytas. 3718m virš jūros lygio. Jūra kažkur ten žemai, jos nesimato po debesų paklode. Kurtinanti, spengianti tyla, pakibusi šaltyje. Rodos, girdisi kaip padažnėjusiu ritmu plaka širdys žmonių, žvelgiančių į horizontą. Nekantraudami laukia stebuklo, bijodami išgąsdinti neatsargiu judesiu, bijo sugadinti grožį ir artėjančio momento trapumą neatsargiu žodžiu. Juk stebuklą ne visada galima įvardinti žodžiu.
Ant debesų gęsta paskutinės žvaigždės <...>. Mintys, tokios aiškios ir paprastos. Kasdieniai darbai ir rūpesčiai liko kitame gyvenime, ir viskas tik prasideda. Sveika, gera, nauja diena!

Jūs - veikiančio Teidės ugnikalnio krateryje, Tenerifėje. <...> Ir dar, Jūs aukščiausiame Ispanijos ir Atlanto vandenyno taške. Aukščiau - tik lėktuvai. Vien žinant šį faktą jau gali pradėti suktis galva. O gal ir dėl deguonies trūkumo ore...

Debesys atsiduria Jums po kojomis. Jeigu jų bus nedaug, pamatysite ir kaimynines salas.
Kartu su saulėtekiu pasirodys didžiulis vulkano šešėlis, nusitęsiantis už horizonto, siekiantis pagauti nespėjantį pasislėpti mėnulį. Ir kartais jam tai pavyksta.<...> Žinoma, Teidė - ne Everestas. Ir netgi ne Elbrusas. Bet ji pasiekiama. Atsidurti naktį Teidės viršūnėje - įveikiama kiekvieno fiziškai sveiko romantiko jėgoms, netgi gyvenime laiptais nekilusiam aukščiau negu iki trečio aukšto.

Na, ir nereikėtų pamiršti, kad tai visgi veikiantis ugnikalnis, o ne šiaip kalnas viduryje Atlanto. Paklauskite savo pažįstamų, ar dažnam iš jų teko stebėti saulėtekį nuo ugnikalnio. Tiesą sakant, galite ir neklausti. Jums bus kuo didžiuotis."

Vertimas iš:
(с) 2019 «Тенерифе по-русски». Публикация для СМИ.  Vertė Agneta Daukantaitė - Vansavičienė

ĮSPŪDŽIAI IŠ VĖLIAVOS ŽYGIO 2019