Žygis į Teidės ugnikalnį

Teidė, žygis, lankytinos vietos Tenerifė

Ar teko matyti saulėtekį? O ar teko matyti saulėtekį iš aukščiausio Ispanijos taško?

Kuris kalnų mėgėjas nesvajoja užkopti į aukščiausių kalnų viršūnes?

Galimą Teidės viršūnę pasiekti 3 būdais, pagal sudėtingumo lygį.

1 būdas
Žygis pėsčiomis be nakvynės

Pradėsite kopti nuo Teidės ugnikalnio apačios (netoli prie Montaña Blanca, yra parkingas). Žygį rekomenduojame pradedame naktį apie 3 val. nakties, atstumas ~12 km, pakilti teks ~1450m. Viršūnę pasieksite apie 8:00 val. ryto.

-Reikalingas daugiau negu vidutinis fizinio pasirengimo lygis.

Žemyn galima leistis pėsčiomis tuo pačiu keliu arba keltuvu Teleférico Teide. Jei norite po kopimo grįžti keltuvu, užsisakykite pirmąjį (ryte) nusileidimą "Ticket solo bajada".

2 būdas
Žygis su tarpine nakvyne

Žygi pradėkite nuo Teidės ugnikalnio apačios vakare, tada pakilkite iki kalnų trobelės Refugio Altavista Teide 3270 m aukštyje . Anksti ryte teskitę žygį į Teidės viršūnę. Atstumas ~12 km, pakilti teks ~1450m.

-Reikalingas itin aukštas  fizinio pasirengimo lygis.
-Kalnų žygiui tinkama apranga, kepurė, pirštinės ir avalynė.
-Vanduo ir lengvi pusryčiai.

 

 

3 būdas
Legviausiais kelias

Atvykite prie Teides keltuvų automobilių aikštelės. Keltuvu pasikelkite į Teidę ir žygiuokite likusį atstumą į viršūnę.
Atstumas apie 800m, kopimo trukmė apie 30-40 min.

-Kalnų žygiui tinkama apranga, kepurė, pirštinės ir avalynė.
-Vanduo.

 

 

Norint patekti į Teidės pačią viršūnę yra būtina iš anksto pasirūpinti leidimu. Leidimai yra nemokami.

Būtina iš anksto įsigyti keltuvo bilietą į abi puses (Ticket subida y bajada), kaina ne rezidentams 37€, kaina rezidentams 18,50€. Būtina turėti asmens dokumentą ir rezidento kortelę.

Nerekomenduojama asmenims, turintiems širdies ligų, nėščiosioms ir vaikams, mažesniems negu 5 metų.

Apranga - patogi. Rūbai ilgos kelnės, megztinis, treningas, striukės, geriau neperpučiamos. Batai tik uždari: kedai, sportbačiai, kalnų batai. Kepuraitė ar skarelė, akiniai nuo saulės būtini. Kas turi vaikščiojimo lazdas, patartina vieną.

"Jau ne naktis, bet dar ir ne rytas. 3718m virš jūros lygio. Jūra kažkur ten žemai, jos nesimato po debesų paklode. Kurtinanti, spengianti tyla, pakibusi šaltyje. Rodos, girdisi kaip padažnėjusiu ritmu plaka širdys žmonių, žvelgiančių į horizontą. Nekantraudami laukia stebuklo, bijodami išgąsdinti neatsargiu judesiu, bijo sugadinti grožį ir artėjančio momento trapumą neatsargiu žodžiu. Juk stebuklą ne visada galima įvardinti žodžiu.
Ant debesų gęsta paskutinės žvaigždės <...>. Mintys, tokios aiškios ir paprastos. Kasdieniai darbai ir rūpesčiai liko kitame gyvenime, ir viskas tik prasideda. Sveika, gera, nauja diena!

Jūs - veikiančio Teidės ugnikalnio krateryje, Tenerifėje. <...> Ir dar, Jūs aukščiausiame Ispanijos ir Atlanto vandenyno taške. Aukščiau - tik lėktuvai. Vien žinant šį faktą jau gali pradėti suktis galva. O gal ir dėl deguonies trūkumo ore...

Debesys atsiduria Jums po kojomis. Jeigu jų bus nedaug, pamatysite ir kaimynines salas.
Kartu su saulėtekiu pasirodys didžiulis vulkano šešėlis, nusitęsiantis už horizonto, siekiantis pagauti nespėjantį pasislėpti mėnulį. Ir kartais jam tai pavyksta.<...> Žinoma, Teidė - ne Everestas. Ir netgi ne Elbrusas. Bet ji pasiekiama. Atsidurti naktį Teidės viršūnėje - įveikiama kiekvieno fiziškai sveiko romantiko jėgoms, netgi gyvenime laiptais nekilusiam aukščiau negu iki trečio aukšto.

Na, ir nereikėtų pamiršti, kad tai visgi veikiantis ugnikalnis, o ne šiaip kalnas viduryje Atlanto. Paklauskite savo pažįstamų, ar dažnam iš jų teko stebėti saulėtekį nuo ugnikalnio. Tiesą sakant, galite ir neklausti. Jums bus kuo didžiuotis."

Vertimas iš:
(с) 2019 «Тенерифе по-русски». Публикация для СМИ.  Vertė Agneta Daukantaitė - Vansavičienė

X